Skocz do zawartości

Aquael minikani 120


Ratos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

' Filtr: AquaEl MiniKani 120

Wkłady: Ceramika, Zeo, Słoma [każdy kosz ma na dnie 5mm warstwę gąbki o dużych oczkach]

Akwarium: 50x 30x 30cm - 45L [około 40L netto]

Obsada: 10 małży, (10*n) Red Fire i Babaulti (dąży do nieskończoności)

Podłoże: piach

Podmianki: co weekend 30%

Obsługa: 2x na rok przepłukanie wkładów, otwieranie w celu wymiany słomy i usunięcia zassanej zwierzyny co 2-3 miesiące

Słyszalność: Pompa jest niesłyszalna.

Opinia: Następny udany produkt AquaEl'a. Kupiłem bo byłem zachwycony UniMaxem 250 i nie żałuję. Idealny do małych zbiorników gdzie każdy cm3 jest na wagę złota. Małym problemem jest zalewanie jeśli pompę damy na wąż wylewowy, ja tak mam bo nie chciałem aby pompa mieliła zassaną zwierzynę. Ale zalewanie robi się 4 razy w roku więc to nie jest taki kłopot.

Dane w/g producenta: Wydajność: 350 l/h, Moc: 6 W, Liczba koszyków: 4 szt. '

 

' Filtr: AquaEl MiniKani 120

Wkłady: Ceramika, Zeo, torf i gąbka

Akwarium: 60x 30x 33cm - 54L profil

Obsada: 10 neon innesa

Podłoże: piach

Podmianki: co 2 tyg 20%

Filtr: otworzyłem do po 3 miesiącach by wymienić torf przy okazji z ciekawości przepłukałem pierwszą gąbkę i była czyściutka. Rozkręciłem też pompę z ciekawości i była czyściutka.

Słyszalność: U mnie pompa wisi na przewodzie za akwarium. Jeżeli nie dotyka szafki to w ogóle jej nie słychać. Jeżeli jakimś cudem dosunie się do szafki to słychać delikatne wibrację na styku obudowy i szafki.

Opinia: Jestem bardzo zadowolony z tego kubełek. jak najbardziej nadaję się do tego kubełka, nie robi przysłowiowej "pralki". Pompkę zamocowałem na przewodzie zasysowym. Problemu z zalewaniem nie mam. Zasysam wodę przez rurkę wylotową i kubełek się sam napełnia.

Szkoda że nie ma deszczowni w komplecie. '

 

viewtopic.php?f=8&t=22675

 

Jak dla mnie powinieneś kupić filtr z wydajnością ok 500l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki filtr. NIE KUPUJ !!!!!! Osobiście nie wziął bym go nawet za darmo, raz głowica na wężu oryginalny, wąż na łączeniu z głowica przepuszczał uszczelnianie teflonem nie pomagało dopiero nowy wąż załatwił sprawę. Może kupiłem ( nowy) felerny ale filtr stał 100 cm poniżej lustra wody i waż 150 cm( zasysanie) nie dawał rady. Ogólnie dodając mając mało miejsca w szafce sterowanie moca także do bani i jeszcze te węże wychodzące z sterowania ( regulacja mocy). By zassać wodę do filtra należy ( w moim przypadku) zaciągnąć z węża i szybko wsadzić na kubełek przy czym kupa wody na podłodze, no muszę wspomnieć o czyszczeniu jego także powóz w chacie( w tym co mam jest system aqua stop i nawet kropla nie kapnie:) )Ogólnie rzecz biorąc kategorycznie odradzam taki filtr nie wiadomo za ile by on nie był.

Posiadam teraz fluval 205 do 80l baniaka i jestem zachwycony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki filtr. NIE KUPUJ !!!!!! Osobiście nie wziął bym go nawet za darmo, raz głowica na wężu oryginalny, wąż na łączeniu z głowica przepuszczał uszczelnianie teflonem nie pomagało dopiero nowy wąż załatwił sprawę. Może kupiłem ( nowy) felerny ale filtr stał 100 cm poniżej lustra wody i waż 150 cm( zasysanie) nie dawał rady. Ogólnie dodając mając mało miejsca w szafce sterowanie moca także do bani i jeszcze te węże wychodzące z sterowania ( regulacja mocy). By zassać wodę do filtra należy ( w moim przypadku) zaciągnąć z węża i szybko wsadzić na kubełek przy czym kupa wody na podłodze, no muszę wspomnieć o czyszczeniu jego także powóz w chacie( w tym co mam jest system aqua stop i nawet kropla nie kapnie:) )Ogólnie rzecz biorąc kategorycznie odradzam taki filtr nie wiadomo za ile by on nie był.

Posiadam teraz fluval 205 do 80l baniaka i jestem zachwycony:)

 

Może coś z nim było. Poznałem dziś akwarystę z mojego miasta co sprzedał mi krewetki i on ma właśnie Mini Kami 120 w 80l akwarium i mówi, że jest ok. Nic nie cieknie więc może twój był felerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ułożyć wkłady? standardowe ułożenie jest dla mnie dziwne.

Ono nie jest dziwne tylko odwrotne, gdyz filtracja przebiega od dolu do gory. Czyli pierwszy kosz jest od podlogi a nie od glowicy. Co do problemow fafika to jakis straszny kosmos. Zainstalowalem juz z 15 MINI KANI i jeszcze nie mialem takich problemow.

 

Ps. Brak ogonkow = odpowiadam z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niestety nie mam dobrego doświadczenia z tym filtrem. Kupiłem go na allegro, używany niestety i jeśli dobrze pamiętam bez gwarancji. Po pierwszym uruchomieniu chodzi ładnie, pięknie z tym że ... cieknie z pompki w miejscu gdzie kabel wchodzi do obudowy. Pompkę mam oczywiście na zewnątrz z braku miejsca w akwarium, stąd też jest to dość poważny problem. Próbowałem to uszczelnić wpychając termoklej, później taśme teflonową, mocno ubitą ... niestety musi tam być tak wysokie ciśnienie że dalej cieknie. O ile pokrywka z drugiej strony pompki na wylocie jest zdejmowana to chyba druga strona pompki już nie, chyba że trzeba coś tam podważyć, odhaczyć. Nie wydaje mi się to rozbieralne. Jeśli by jednak było inaczej wtedy na pewno uszczelnił bym ten wyciek. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mail do Aquaela że pompa miała ukrytą wadę która wyszła dopiero gdy przeniosłeś pompę na zewnątrz i opisz dokładnie problem, na 80% uznają reklamację. A jak nie uznają to przynajmniej próbowałeś. No chyba że już grzebałeś śrubokrętem i zorałeś obudowę. Aquael daje 2 lata gwarancji, ale są bardzo tolerancyjni i potrafią wymieniać sprzęt na nowy nawet po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś na allegro, a w opisie aukcji nie było informacji o tym uszkodzeniu to sprzedający zobowiązany jest przyjąć towar z powrotem i chyba jest tak, że masz czas 10 dni i nie musisz się tłumaczyć czemu oddajesz.

 

Ja bym zwrócił bo przeważnie jest tak, że jak się takie części psują to ciągnie to za sobą więcej problemów i jest to nieopłacalne bo więcej wydasz na naprawy niż na nowy filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Również posiadam ten filtr niecałe 2 tygodnie (cała wieczność :D) i postaram się napisać o nim kilka zdań (zaznaczam, że nie miałem nigdy do czynienia z innymi filtrami zewnętrznymi)... Filtr jest szczelny i w tej kwestii nie mogę mu nic zarzucić, jeśli chodzi o pracę pompki (jest na zewnątrz) jest niestety dla mnie słyszalna (w odróżnieniu od zapewnień producenta)... Być może w wewnątrz akwarium jest mniej uciążliwa co jestem w stanie uwierzyć, lecz dla mnie czym mniej urządzeń i zbędnych elementów (czyt. nie naturalnych) w akwarium tym lepiej... Jeśli komuś nie przeszkadza miarowe buczenie pompki to mogę szczerze polecić, lecz jeśli ktoś jest tak podatny na dźwięki jak ja to już nie bardzo (muszę się jednak przyznać, że powoli się do tego buczenia przyzwyczajam)... Woda jest krystalicznie czysta, a jeśli chodzi o czyszczenie to nie mogę się jeszcze na ten temat wypowiedzieć z oczywistych względów...

 

edit: pompka przestała buczeć, wirnik się ustabilizował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...