Skocz do zawartości

Białe kropki przypominające kurz w wodzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj bo za bardzo nie wiedziałem gdzie to napisać. Wracam właśnie od znajomego który ma problem w którym mu nie mogłem niestety pomóc. Ma akwarium 63L z filtrem na 100L, regularnie podmienia wodę ok. 20%/tyg pomimo tego w wodzie i na przedniej szybkie, nie wiem jak to opisać i nie da się tego ująć aparatem, ma takie małe białe kropki przypominające kurz tyle że białe które widać tylko przy świetle. Myślałem że to źle wypłukany żwir bo ma bardzo drobny. Ale po tylu podmianach powinno się już unormować. Wielu pewnie strzeli że to ślimaki ale nigdy ich nie miał a na dodatek "to" jest po prostu w całej wodzie w akwarium. Dodam że woda z akwarium w szklance krystalicznie czysta. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypławki odpadają. Światło świeci 4/5 godzin czasem mniej ponieważ ma same anubiasy. Rybek też nie ma za dużo: 7 neonek, 6 kirysów nanus i parkę ramizer. Nie mam pojęcia co to jest ale twierdzi że nawet po wypłukaniu wszystkiego i wymiany wody miał to samo. Zgodzę się z Truflem to mogą być pierwotniaki ale zwykle powodują zmętnienie wody a tutaj woda jest czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...