Skocz do zawartości

Nowy temat, akwarium 60l


Jayix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, założyłem juz jeden temat ale na tamten juz raczej mało kto odpisuje

Otóż miałem zakładać biotop BW(czarne wody) ale...szczerzę się rozmyśliłem i myślę nad akwarium ogólnym...obsada jaką sobie sam zaproponowałem to

Neon Innesa 8

Zmienniak plamisty(płatka) 1+3

Kirysek spiżowy 6

Może parka ramirez albo Prętnik karłowaty

 

Jako tło worek na śmieci a jako podłoże bazalt pomieszany ze żwirkiem. mam jeszcze korzeń i kilka kamieni(granit)

jakie polecacie rośliny(polskie nazwy) do oświetlenia 15W? wiem że gdzieś tam jest temat ale tam są jakieś łacińskie nazwy(nawet jak wpisze w google rzadko przy której jest polska nazwa)

ps. prosze o szybka odpowiedź bo jutro zaleję akwarium:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, zmienny jak kobieta...gdzie ja juz to słyszałem....

Wracając do tematu przydałoby sie gdybyś podał kilka nazw roślin jakich mam szukać....zamiast tych kirychów kupie sobie z%$@*( otoski które będą mi czyścic moja ulubiona roślinę która będzie na 100000% czyli Anubias ....jakie nawozy stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam duzo bazaltu..nie wystarczy nawet na 2 cm

Edit.

Własnie po godzinnym myciu gotowaniu itd piachu wreścię wsypałem go do akwarium...ale sie okazało że mam go za mało...potrzebuje drugie tyle więc jutro pojadę do sklepu zoologicznego i kupię jakis korzonek, jakis nawóz do roslin, rośliny i oczywiście żwir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam duzo bazaltu..nie wystarczy nawet na 2 cm

Edit.

Własnie po godzinnym myciu gotowaniu itd piachu wreścię wsypałem go do akwarium...ale sie okazało że mam go za mało...potrzebuje drugie tyle więc jutro pojadę do sklepu zoologicznego i kupię jakis korzonek, jakis nawóz do roslin, rośliny i oczywiście żwir

 

To zrób tak, że na sam spód żwir rzeczny, a na wierzch bazalt, żeby przykryć ten jasny i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isirdo, jak się tak śpieszysz, to sam sobie poszukaj rośliny odpowiadające światłu 0,25W.Widziałem gdzieś tutaj taką listę. Czasem warto jest poczytać, bo to już było, a nie zakładać nowy temat. No chyba, że wyszukiwarka nie odnajduje słów przez Ciebie poszukiwanych. Nie piszę tego, żeby Ci w jakiś sposób docinać, ale widzę, że pośpieszasz :D Nie ma się gdzie spieszyć. Trochę wysiłku nie zaszkodzi. Masz tutaj opcję ,,szukaj,, - nie widzę przeszkód, żeby wpisać i masz jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w żaden sposób nie pośpieszam, akwarium miało być zalane tydzień temu a zalałem je dopiero dzisiaj:) Woda jest na razie mętna więc nie dodaje zdjęć...a po drugie aranżacja jest jeszcze niedokończona(nie mam wszystkich roślin, nie ma drugiego korzenia bo sie moczy)

EDIT.

Czy podczas dojrzewania akwarium trzeba wymieniać wodę codziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...