Jump to content

Nowy temat, akwarium 60l

Jayix
 Share

Recommended Posts

Siemka, założyłem juz jeden temat ale na tamten juz raczej mało kto odpisuje

Otóż miałem zakładać biotop BW(czarne wody) ale...szczerzę się rozmyśliłem i myślę nad akwarium ogólnym...obsada jaką sobie sam zaproponowałem to

Neon Innesa 8

Zmienniak plamisty(płatka) 1+3

Kirysek spiżowy 6

Może parka ramirez albo Prętnik karłowaty

Jako tło worek na śmieci a jako podłoże bazalt pomieszany ze żwirkiem. mam jeszcze korzeń i kilka kamieni(granit)

jakie polecacie rośliny(polskie nazwy) do oświetlenia 15W? wiem że gdzieś tam jest temat ale tam są jakieś łacińskie nazwy(nawet jak wpisze w google rzadko przy której jest polska nazwa)

ps. prosze o szybka odpowiedź bo jutro zaleję akwarium:)

hahaha, zmienny jak kobieta...gdzie ja juz to słyszałem....

Wracając do tematu przydałoby sie gdybyś podał kilka nazw roślin jakich mam szukać....zamiast tych kirychów kupie sobie z%$@*( otoski które będą mi czyścic moja ulubiona roślinę która będzie na 100000% czyli Anubias ....jakie nawozy stosować?

Kolejny taki sam temat w "Pytaniach początkującego..." jest bez sensu. Przeniosłem do "Roślin...", jak chcesz się dopytywać o obsadę, załóż kolejny temat w stosownym dziale. Sam stwierdziłeś, że po pewnym czasie nikt do takich tasiemców nie zagląda.

Zamiast przenosic mogłeś napisac te nazwy roślin bo tylko o to mi chodzi... a czy bazalt pomieszany z żwirkiem nadaje sie jako podłoże?

EDIT.

Gdyby nie takie tasiemce fora akwarystyczne by były opustoszałe...

Ale nie mam duzo bazaltu..nie wystarczy nawet na 2 cm

Edit.

Własnie po godzinnym myciu gotowaniu itd piachu wreścię wsypałem go do akwarium...ale sie okazało że mam go za mało...potrzebuje drugie tyle więc jutro pojadę do sklepu zoologicznego i kupię jakis korzonek, jakis nawóz do roslin, rośliny i oczywiście żwir

Ale nie mam duzo bazaltu..nie wystarczy nawet na 2 cm

Edit.

Własnie po godzinnym myciu gotowaniu itd piachu wreścię wsypałem go do akwarium...ale sie okazało że mam go za mało...potrzebuje drugie tyle więc jutro pojadę do sklepu zoologicznego i kupię jakis korzonek, jakis nawóz do roslin, rośliny i oczywiście żwir

To zrób tak, że na sam spód żwir rzeczny, a na wierzch bazalt, żeby przykryć ten jasny i już.

Ja chciałem kupić

Cabomba

Anubias(chyba niski)

kryptokoryny(nie wiem jakie i zobacze czy będą w zoologu)

Rogatek sztywny

Moczarka kanadyjska

Te rośliny przetrwają przy 15W? Jeżeli nie to podajcie jakiś łatwo dostępny zestaw:)

Isirdo, jak się tak śpieszysz, to sam sobie poszukaj rośliny odpowiadające światłu 0,25W.Widziałem gdzieś tutaj taką listę. Czasem warto jest poczytać, bo to już było, a nie zakładać nowy temat. No chyba, że wyszukiwarka nie odnajduje słów przez Ciebie poszukiwanych. Nie piszę tego, żeby Ci w jakiś sposób docinać, ale widzę, że pośpieszasz :D Nie ma się gdzie spieszyć. Trochę wysiłku nie zaszkodzi. Masz tutaj opcję ,,szukaj,, - nie widzę przeszkód, żeby wpisać i masz jak na dłoni.

ja w żaden sposób nie pośpieszam, akwarium miało być zalane tydzień temu a zalałem je dopiero dzisiaj:) Woda jest na razie mętna więc nie dodaje zdjęć...a po drugie aranżacja jest jeszcze niedokończona(nie mam wszystkich roślin, nie ma drugiego korzenia bo sie moczy)

EDIT.

Czy podczas dojrzewania akwarium trzeba wymieniać wodę codziennie?

Czy podczas dojrzewania akwarium trzeba wymieniać wodę codziennie?

Po kilku dniach wody się wykrystalizuje. Nawet co tydzień nie wymieniaj. Odstaw wodę do odstania na 2 dni i wystarczy. Podczas dojrzewanie nie należy ingerować w akwarium. Niech wszystko działa jak natura chciała.

ok, czyli akwarium niech sobie tam stoi i niech sobie tam dojrzewa:) Jeszcze tylko 13 dni i rybki:) Na razie akwarium jest dość puste bo mam tylko kilka roślin. jedna z nich to rogatek a druga to kryptokoryna pontederiolistna(2 sadzonki)

hehhe, jest wiele roślin ciemnolubnych(np. Nurzaniec) które rosną przy 0.2W/L więc nie pisz że żadna ponieważ bardziej doświadczeni akwaryści niż ty pisali inaczej w poprzednich postach:)

ps. odbijając od tematu, trzymasz papuzie w 112l???