Skocz do zawartości

Jaki nawóz?


maciek390
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W najbliższym czasie będę zakładał nowe akw. 60L

Oświetlenie: 15Wx1 (planuje w przyszłości rozbudowę do 2x15W)

Filtracja: AQUA-SZUT 550, 2 pojemniczki(bioceramika+zeolit, włóknina)

 

Co byście polecili do mniej więcej takiego zestawu:

Echinodorus Amazonicus

Eleocharis Parvulus

Rotala Rotundifolia Green

Gałęzatka kulista

+ mech ale to na korzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nawozy z serii easy life dadzą radę nie masz zbyt wymagających roślin raczej takie średnio wymagające dałbym, profito,easy carbo pomyśl jeszcze o co2 to zawsze pomaga roślinom i hamuje rozwój glonów.

Dzięki za informację. Co do CO2 to planuję zbudować sobie bimbrownię lub cytrynownie (dobrze to napisałem?). Co do tego środka o którym mówisz to jeszcze poczytam..

Ja radzę nie kupować na razie żadnych nawozów, kulki gliniano-torfowe DIY lub kupne załatw, przetestuj. Jak będą jakieś niedobory najprędzej będzie je miała rotala i eleocharis to wtedy zastosuj nawozy z Planta Gainera: Macro, Micro.

Sergiusz wybacz ale nie zakładam akwarium, żeby testować w nim nawozy DIY. Cenię Twoją opinię, ale jak na razie jestem nowicjuszem w akwarystyce więc chciałbym skorzystać z gotowca (który nie koniecznie musi być lepszy, ale może). Poczytam jeszcze o tych kulkach DIY i nie DIY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oświetlenie to 15w flora glo + Philips master TL-D 15w/840.Podłoże to shrimp sand zasypany bazaltem.Rośliny to kryptokoryny,nurzańce,anubias,cabomba,nadwódka szerokolistna,mech jawajski oraz orzech wodny.Na razie stosuje aquaflorin z potasem firmy tropical.Jak myślicie czy to dobry nawóz dla tych roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...