Skocz do zawartości

Filtr zew


ketorkezlock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj o takich projektach jak SUMPy, albo hydroponika. Problem może być tylko z pompą. Pogogluj, będziesz miał masę informacji, a unikniemy tłumaczenia podstaw.

 

Co do tej lampy, nie dość że jest niepotrzebna, to umieszczona w ten sposób to najlepsze rozwiązanie aby rozwalić sobie filtrację biologiczną w baniaku i pogorszyć parametry wody... ;)

 

I zasadnicza kwestia - jakiej wielkości akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie to juz wiem ze jest zbedna :) lub powinna byc poza filtrem zeby nie zabijala bakteri nitryfikacyjnych tak?

 

potrzeba mi pomocy fachowej , akwa 126l

potrzebuje pomocy co do wkladow i proporcji , czyli jakie to ma byc duze

 

planuje czarna wode , mimo totalnego sprzeciwu mojej kobiety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a masz już gotowe to całe pudełko przelewowe?

Taka cała konstrukcja swoje kosztuje, a za 90zł możesz kupić sobie kubeł który sprawdzi się w takim akwarium równie dobrze i będziesz miał pewność że nie zaleje Ci mieszkania w razie braku prądu. ;)

Przy tej wielkości akwarium IMHO nie ma co kombinować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poprostu trzy zbedne filtry fluvala 1,2,3 i chce je wykorzystac a same wklady nie sa drogie :)

skrzynka albo pleksa klejona albo jakies pudlo plastikowe, ide za godzinke do brico moze cos znajde odpowiedniego :)

 

Sayan robiles takie cos? faktycznie prostsze rozwiazanie

 

 

myslalem o zrobieniu pierwszego wkladu mechanicznego w filtrze wew z filtrow od gilz papierosowych , za 4,3zl ma sie ich 500 wiec spookojnie mozna wypchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem trochę inaczej tzn.

 

Kupiłem złączkę do rur pcv wraz z 2 zaślepkami. Na dole przykręciłem dławik i na górze.

 

Kupiłem trochę wężyka i na dole przeciągnąłem przez dławik i skręciłem oraz podłączyłem do pompki, a w górny dławik dałem wężyk i do akwarium.

 

Zanim zamknąłem całość władowałem wkłady i jazda.

 

 

 

 

Może to cię zainteresuję. Ja mam w planach takiego.

 

http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... _fbf_.html

 

 

albo to:

 

http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... racji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...