Skocz do zawartości

Ewolucja akwarium


Rutkoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ładne akwa. Na twoim miejscu przesadziłbym jakąś roślinkę z prawej strony (bo tam jest ich sporo) na lewą i zasłonił trochę grzałkę i filtr.

 

To nieprawda, że brzanki rekinie dorastają do 30cm, bo moje mają już ponad rok i ok. 12cm, a myślę, że więcej już nie urosną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Wybaczcie za jakość ale nie mogę znaleźć baterii do aparatu. Rurka z lewej strony jest od CO2 i wolałem ją mieć na oku dlatego tak wystaje. Zdjęcia robione są ok tydzień temu. Aktualnie roślinki się troszkę rozrosły, główne paprotnica która rośnie jak szalona, przez 24h potrafi urosnąć nawet 2,5-3cm :D

 

Tu dla porównania wrzucam jeszcze link do fotki którą wrzuciłem do innego wątku gdzie chciałem pokazać różnice w oświetleniu po zamontowaniu nowej świetlówki.

download.php?id=304

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje jeszcze wszystkie wymiary i istotne dane.

Akwarium profilowane ok 40l rzeczywista objętość wody ok 32litrów

oświetlenie: Świetlówki 8W + 15W

Nawożenie:

CO2(bimbrownia)

Nawozy w płynie z ''Tropical''

Tabletki do nawozu ''pod korzeń''

Rośliny:

Anubias nana

Paprotnica sumatrzańska + 6młodych sadzonek

Krystokoryna

Nurzaniec

Żabienica Bartha x2

Strzałka pływająca x6

Ryby:(W przyszłym tyg oddaje część ryb i planuje poniższą obsade)

Neon innesa x10

Otosek x4

Kirysek pstry x3

Żałobniczka x2

Piskorek x1

Kilka malutkich molinezji jako inwestycja na czarną godzinę(bezproblemowa ewentualna sprzedaż w zaprzyjaźnionym sklepie akwarystycznym)

 

Może jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywną ocenę: )

Żałobniczki mam jeszcze po starym akwarium brata, są w miarę duże więc zamiast je oddawać wolę zachować te dwie. Obawiam się ze na więcej żałobniczek nie będę miał miejsca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy oddam część rybek i zobaczę że mam jeszcze troszkę wolnego miejsca to pewnie kupię kilka krewetek lecz raczej mniejszych niż filtrująca, np Amano lub coś jeszcze mniejszego w większej ilości chociażby Red Cherry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym już dawno ale na razie nie wiem czy mi się to opłaca bo od października ruszam na studia o kto zajmie się moim akwarium :|:(? Z takim małym rodzice i brat jako tako sobie poradzą gorzej z większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy skończę studia i będę miał już swoje mieszkanie to na 110%znajdzie się tam miejsce na 128-240litrowe akwarium ale już morskie bo to moje największe marzenie jeśli chodzi o akwarystykę :roll: Na razie będę dbał o te maleństwo które posiadam :). Ale przecież ''Małe jest piękne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...