Skocz do zawartości

Ewolucja akwarium


Rutkoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczeło się ok miesiąc temu.Zainspirowany akwarium brata postanowiłem bez jakiegokolwiek doświadczenia praktycznego założyc swoje akwarium :)Wrzuce kilka fotek od tych najstarszych aż do tych z dnia dzisiejszego. Wybaczcie ich jakość ale nie bardzo jestem wprawiony w fotografowaniu ryb przez szybe:( Z czasem postaram się o lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cieszę się że podoba się wam akwa :) Zawsze pierwszy raz bez doświadczenia jest trudny ale chyba było warto:)

 

Jeśli chodzi o twoje pytanie Karolu to owszem tak jak Patrycja napiasała są to Brzanki Rekinie:), bardzo żywe i ruchliwe rybki ;)

 

A jeśli chodzi o te białe kreski na pierwszym zdjęciu to są to po prostu bąbelki powietrza które się rozmazały przez robienie zdjęcia bez flesza i z troszke dłuższym czasem naświetlania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom akwa nie jest aż takie zarośnięte ;)Jedynie kąty i tył są bardziej zarośnięte a z przodu i po środku ryby mają przestrzeń do pływania:) I zauważyłem że strasznie polubiły te rośliny czują się w nich doskonale, są teraz żywsze itp.A pozatym moim celem było pozbycie się świecidełek i spróbowanie odtworzenia im w miare moich możliwości środowiska naturalnego bo to akwariach najbardziej mi się podoba:)

 

Może ktoś ma jeszcze pomysł co zmienić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe akwarium wypas moje gratulacje ale mam tylko zastrzeżenia do jednej żeczy mianowicie tych brzanek rekinich te ryby dorastają do 30 cm i potrzebują dużo przestrzeni do pływania zaleca się dla nich akweny maksymalnie długie i nie przerybione ja na nie zdecydowałem sie dopiero jak niedawno zmieniałem zbiornik na 250l Więc zanim zakupisz jakieś rybki najlepiej poczytać o nich w necie lub zasięgnąć info z książek pozdrawiam i oby tak dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki naprawde to był giga komplement ;) A jeśli chodzi o brzanki to w warunkach akwaryjnych rosną troszke mniejsze i uwierz mi ze o wszystkim naprawde dużo czytałem zanim zalożyłem akwa:) I jeśli do czasu kiedy zrobią się zbyt duże nie kupie większego akwa to po prostu oddam je przyjacielowi który ma ponad 300L akwarium i powiedzial ze chętnie je przyjmie ;) Wiec o przyszłości też pomyślałem troszke ;) Wielkie dzięki że się wypowiedziałeś :) Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akwa jest śliczne! Ja tez jestem początkujaca ale nie mam się co z Tobą równać... Ja zaczęłam urządzać akwa wg rad pani z zoologika i na zle to wyszlo moim rybkom bo z 3 zostala tylko 1 :( po tym jak troche poczytalam zmienilam rybci warunki i widze ze czuje się o wiele lepiej :) jednak mimo wszystko moje akwa to taka tandeta :) 14l, zameczek, mala żabienica i oczywiście rybcia :) po mału bede ulepszala moje akwa i jak mi sie spodoba to zakupie wieksze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...