Skocz do zawartości

Cyklop.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie...

 

Kupiłem kostki cyklopu, podobno dobre to dla narybku. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jak się tym karmi? trzeba rozmrozić? Jedna kostka wystarczy na 60 szt. narybku?

2. Czy dorosłe skalary też to jedzą?

3. jak często karmić tym ryby? narybek i dorosłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam coś takiego dla mojego narybku platki, i przyznam że nie bardzo im to smakowało.. Dorosłe rybki też za tym nie przepadają.

Nie rozmrażałam.

Cyklop jest b. drobnym pokarmem, więc wystarczy odkrojić mały kawałeczek, wrzucić do akwa i zobaczyć czy im pasuje.

 

Co do częstotliwości, to zależy w jakich ilościach będziesz podawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie...

 

Kupiłem kostki cyklopu, podobno dobre to dla narybku. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jak się tym karmi? trzeba rozmrozić? Jedna kostka wystarczy na 60 szt. narybku?

2. Czy dorosłe skalary też to jedzą?

3. jak często karmić tym ryby? narybek i dorosłe.

zjada to narybek?? jakich to jest rozmiarów?? czy świeży wykluty narybek żyworódek pożre to??

 

Dla dorosłych ryb polecam mrożonego solowca... U mnie wszystkie ryby sie zabijają o to...

 

pół kostki rozmrazam w kieliszku i podaje pęsetą larwy.. Nic nie ma szans opaść na dno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz to rozmrozić w wodzie, np. nalewasz troche wody do kubeczka i w tym rozmrazasz i potem podajesz rybkom, kiedyś słyszałem, że jeśli wrzuci się mrożoną kostke do akwarium to później mogą występować jakieś choroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalewasz troche wody do kubeczka i w tym rozmrazasz i potem podajesz rybkom[...] jeśli wrzuci się mrożoną kostke do akwarium to później mogą występować jakieś choroby

troche bez sensu... jak rozmrozisz to znikają te zarazki? a jak wrzucisz kostke to nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...