Skocz do zawartości

Rozmnażanie zbrojników niebieskich.


Rekomendowane odpowiedzi

W domu mam dwa ogólne akwaria, w których są dwa zbrojniki. Ostatnio pomyślałem sobie, żeby je rozmnożyć. Wiem, że aby je rozmnożyć muszą mieć kryjówkę np. korzeń. z tego powodu postanowiłem więc, że tarło odbywać się będzie w większym akwa, gdzie jest duży korzeń i mnóstwo roślin. Czytałem też, że zbrojniki bronią swoich młodych, ale muszą wtedy przebywać w towarzystwie łagodnych ryb. Ja w tym akwarium mam:

2 skalary

3 danio malabarskie

2 minorki

1 bocja wspaniała

Chciałbym was poprosić o poradę odnośnie rozmnażania tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz może rybki są na razie małe i takie im wystarcza.

 

 

 

Edit:

 

A co do rozmnażania tych ryb to bardziej nadaje się grota zrobiona z kamyków z jednym wejściem ponieważ zbrojniki czują się tam bezpiecznie i szybciej przystępują do tarła.

 

mod.-Pisownia! Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo duże doświadczenie z rozmnażaniem zbrojników niebieskich ;D(ponad 260 młodych )

I powiem Ci że to troszeczkę problem jak się rozmnożą ,na początku super ,a później co ja z nimi zrobię :shock:

Ja dogadałem się ze sklepem zoloogicznym któremu dostarczam młode.

Ale do rzeczy.

 

70 l to troszeczkę za mało na zbrojniki niebieskie,muszą mieć akwarium chociaż 100l z 80cm długości.

Jak się rozmnożą to będzie sporo ich (moje ostatnie tarło 96 glonków) więc proponuję ci zostawić je w spokoju niech żyją sobie (marnie jak na razie) ale cóż.

Mówię Ci najpierw spraw by one czuł się dobrze w większym litrażu ,a później pomówimy o rozmnażaniu :D

Jak zapewnisz im odpowiednie warunki życia to PW do mnie a powiem ci co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...