Skocz do zawartości

Jaka żarówka?


Rekomendowane odpowiedzi

Podaj wymiary baniaka, orientacyjnie jakie zielsko chcesz hodować, czy jakieś podstawowe dostępne w każdym zoologu rośliny, czy jakieś bardziej wymagające, czy chcesz kilka badyli, czy typowo roślinne akwarium, no i napisz czy np. planujesz dozować co2 i nawozić.

 

Rozumiem że masz tam duży gwint, E27, a nie E14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoduje w moim baniaku kabomby i jeszcze jedna taka kolorowa(nie mam pojecia co to za roslina).

50x30x30 wymiary.

CO2 bedzie za tydzien (moczy sie lipa).

Cała instalacje bede dopiero robil wiec gwint nie ma znaczenia..

Mam jeden korzen w akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że chcesz dołożyć, czyli ile teraz jest?

Choć do takiego zielska nie wiem czy jest sens dokładać ponad standard. Prędzej skupiłbym się na konkretnym nawożeniu i co2, takie zielsko powinno wtedy rosnąć bez komplikacji.

 

Żarówka - jeśli już dokładać to zależnie od pierwszego pytania w tym poście.

Na pewno nie 2700K-4700K warm lighte itd, czyli odpada 98% żarówek. Musisz znaleźć coś >5000K, optymalnie i najłatwiej będzie znaleźć coś 6500K - np. Philips tornado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wiadomo dziala w 0,5w/l.

To jeden z najczęściej powtarzanych mitów. ;)

 

CO2 brakuje zwykle nawet w baniakach ze słabym świetle. Nawet na standardowym świetle, zauważywszy znaczną różnice w tempie wzrostu roślin. Sam przerabiałem to u siebie. Oczywiście nie będzie to efekt "wow" jak przy 1w/l, ale będzie. Przy 0.5w/l należy już jakoś konkretniej nawozić, bo bez tego będzie kicha z roślinami. :P

 

Żarówka 9-13W, więcej moim zdaniem nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...