Skocz do zawartości

Jak zainstalowac dyfuzor CO2


gustaw76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów :D

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość jeśli w opisie mojego problemu będą nieścisłości!

wczoraj dostałem od sąsiadki nie duże ale kompletne akwarium w prezencie, niestety nie zdążyłem zapytać jak podłączyć dyfuzor CO2! (JBL Proflora Taifun S ) mniemam żę z tego urządzenia powinny wydobywać się bąbelki CO2,niestety nic takiego się nie dzieje!

Proszę o pomoc i z góry dziękuję! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacier jest taki jak dostałem od sąsiadki!

ale znalazłem jeszcze jeden problem! ten biały wężyk który jest podłączony do filtra gdzie jest wypompywana woda ( na mój rozum przez ten wąż także powinna być pompowana woda!) niestety nic nie leci,chyba że zatkam ten większy otwór!

ale może to ten zacier! zestaw mam do zacieru,wiec mogę spróbować zrobić nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po1 Grzegrzółkowi chodziło o to, żebyś tą czarną rurkę podłączył pod filtr w miejscu "wylotu" wody.

Po2 Tą małą dziurką (biały wężyk) nie będzie leciała woda , ona jest od napowietrzania a nie od wypompowania wody z akwarium.

Po3 Taki zacier dostałeś od sąsiadki? To może już przestał pełnić swoją rolę... zaciery tak mają, że jeśli nie uzupełnisz braków cukru to nie będzie działał... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze jest rurka na którą nakładasz wężyk podłączony do butli,potem po otwarciu zaworu w spirali powinny pojawić się bąbelki.

To nie istotne butla czy bimbrownia wiem w czym masz kłopot.Do jednej rurki podłączasz co2 z bimbrowni drugą podłącza się do filtra wewnętrznego jeżeli posiadasz pomaga on rozbijać nierozpuszczony dwutlenek w wodzie.

Teraz to namieszałeś, najpierw spirala potem filtr, myślisz że ile on ma tam tych wężyków.

 

I po co ma podłączać do filtra, skoro ma kompletny zestaw CO2. Jest butla na zacier, jest wężyk i dyfuzor [drabinka, spirala jak zawał tak zwał].

1. Zrób nowy zacier z saszetek lub tabletek z zestawu, jeśli nie masz poszukaj przepisu, jest tego od groma.

2. Sprawdź drożność wężyka, zaworu i króćców, wystarczy że je przedmuchasz.

3. Połącz wszystko do kupy butla do zaworu (pamiętaj aby zawór ustawić w dobrym kierunku) i zawór ze spiralą.

4. Cierpliwie czekaj aż wytworzy się odpowiednie ciśnienie aby pokonać zawór i wypchnąć wodę z rurek, może to potrwać nawet 2-3h.

 

To wszystko, żadnej filozofii, kombinowania z filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sam namieszałeś bo on ma tam dwa wężyki tylko ich nie widzisz.

Koleżko to już nie pierwszy raz jak coś próbujesz sobie udowodnić czy innym,nie wnikam.

Zapoznaj się najpierw z budową tej spirali a potem wytykaj ewentualne błędy.

Na górze ma dwie końcówki do których mocuje się wężyki (2 sztuki).

Jeden z bimbrowni a drugi podłącza się do trójnika w filtrze wewnętrznym to pomaga w znacznym stopniu rozpuścić pozostały nadmiar co2 w spirali co jest jego zaletą w porównaniu do innych zwykłych drabinek.Tu masz fotkę tej spirali: http://www.akwarystyczny24.pl/proflora- ... -2104.html

Co do reszty masz rację,szczupak też powodem może być zużyty zacier lub zatkana instalacja,albo odwrotnie założony zawór przeciw zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sam namieszałeś bo on ma tam dwa wężyki tylko ich nie widzisz.

Koleżko to już nie pierwszy raz jak coś próbujesz sobie udowodnić czy innym,nie wnikam.

Zapoznaj się najpierw z budową tej spirali a potem wytykaj ewentualne błędy.

Na górze ma dwie końcówki do których mocuje się wężyki (2 sztuki).

Jeden z bimbrowni a drugi podłącza się do trójnika w filtrze wewnętrznym to pomaga w znacznym stopniu rozpuścić pozostały nadmiar co2 w spirali co jest jego zaletą w porównaniu do innych zwykłych drabinek.Tu masz fotkę tej spirali: http://www.akwarystyczny24.pl/proflora- ... -2104.html

Co do reszty masz rację,szczupak też powodem może być zużyty zacier lub zatkana instalacja,albo odwrotnie założony zawór przeciw zwrotny.

Proszę Cię nie ośmieszaj się. Przeczytaj dokładnie instrukcję i nie wypisuj głupot.

"Note:

After some time the collection cap will fill with gas which now and again escapes upwards through the ventilation openings. This gas is not CO2, but “false” gas which is sometimes present in small quantities in CO2 cylinders or which diffuses into the bubbles on their way upwards from the surrounding water."

Nie ma ani słowa o tym aby do króćca podłączyć filtr. Ten króciec służy do odprowadzania gazów które podczepiają się do bąbelków co2 podczas ich wędrówki z dołu do góry lub gazów które są razem z co2 podczas nabijania butli. I zastanów się w jakiej osobie o mnie piszesz i kiedy coś komuś udowadniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nie ośmieszaj i przeczytaj instrukcję od tej spirali a nie od odkurzacza.

Widzę że nawet do linku nie zajżałeś trudno nie wiem skąd masz tę instrukcję i czego ona dotyczy choć jest tam napisane że gaz uwalniający się z tego krućca nie jest co2 tylko innymi gazami.Instrukcja dotyczy nie wiadomo czego.

Jak możesz to mi to wyjaśnij co jest napisane w instrukcji znalezionej przeze mnie.

 

Opis produktu

JBL PROFLORA TAJFUN S

Wysoko fuzyjny reaktor Co2 do akwarium

 

 

 

 

Od akwarystyczny24:

Tajfun jest wydajnym dyfuzorem CO2, który rozpuszcza dwutlenek węgla na zasadzie popularnej "drabinki". Co2 powoli idzie do góry i się rozpuszcza. Dodatkowo przy wysokiej twardości węglanowej i niższej rozpuszczalności reaktor posiada na górze wyjście nierozpuszczonego CO2, do którego możemy wpiąć wężyk i podłączyć w miejsce dyfuzora powietrza w filtrze wewnętrznym, aby dodatkowo rozbijał nierozpuszczone bąbelki CO2.

 

Wysokość 11cm

Do akwarium o wysokości powyżej 20cm

Do akwarium max 200 przy tww(KH) 4

Do akwarium max 100 przy tww(KH) 10

 

 

Najważniejsze zalety:

- Rozpuszcza CO2 bezstratnie

- Budowa modułowa

- Możliwość powiększenia poprzez dodatkowy moduł

- Nie jest potrzebna dodatkowa pompa

- Nie potrzeba licznika bąbelków

- Całkowicie rozkładalny, łatwy w czyszczeniu

- Estetyczny wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nawet do linku nie zajżałeś trudno nie wiem skąd masz tę instrukcję i czego ona dotyczy choć jest tam napisane że gaz uwalniający się z tego krućca nie jest co2 tylko innymi gazami.Instrukcja dotyczy nie wiadomo czego.

Jak możesz to mi to wyjaśnij co jest napisane w instrukcji znalezionej przeze mnie.

 

Opis produktu

JBL PROFLORA TAJFUN S

Wysoko fuzyjny reaktor Co2 do akwarium

 

Nie ma to jak wymysły polskich dystrybutorów. Komora służy do odprowadzania gazów innych niż co2 poza system, a oni zlecają podłączyć to do filtra aby było dozowane do wody. Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Poniżej link do instrukcji JBL ProFlora Taifun S ze strony producenta. Dla ułatwienia strona 8 na samym dole.

JBL ProFlora Taifun S Manual

 

Sam się nie ośmieszaj i przeczytaj instrukcję od tej spirali a nie od odkurzacza.

Nie, nie przeczytałem tego co załączyłeś bo nie czytam bredni wypisywanych przez polskich dystrybutorów.

 

Dodano:

I jak grzegrzółka znalazłeś już w oryginalnej instrukcji fragment gdzie się ten filtr podłącza. A ja ze swojej strony jeszcze wyśle zapytanie do akwarystyczne24.pl skąd oni mają tą informację o podłączaniu filtra. Bo ludzie potem przeklepują te głupoty na fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...