Skocz do zawartości

54L (Zmiana obsady) - TEMAT DO USUNIĘCIA ZMIANA LITRAŻA!


Mpro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary:

 

54L-60x30x30

 

Sprzęt:

 

- Grzałka z termostatem 50W

- Filtr Aqua shut 360

- Oświetlenie 1x25W

- bimbrownia co2

Podłoże:

 

- Żwirek kwarcowy (0,5-1,0mm)

- Mhk aqua grunt

 

Obsada:

Prętnik karłowaty 1+2

Pielęgnica kakadu 1+2

Kirys panda x 6

 

Rośliny:

- Vallisneria

- Hygrophila difformis

- Hydrokotyle nerkolistne

 

Dekoracja:

 

Korzeń i lawa wulkaniczna.

 

Temp. 26 stopni, Podmiany wody 1xtyg (ok.15%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki sumatrzańskie to 80l minimum ;)

Brzanki mają się świetnie 6 ryb na 54 litry bez przesady. Po za przy brzankach kieruje się zasadą 1cm/1l a tutaj mają o wiele więcej. Dodam że akwarium urządzone by cały przód miały tylko i wyłącznie do pływania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki sumatrzańskie to 80l minimum ;)

Brzanki mają się świetnie 6 ryb na 54 litry bez przesady. Po za przy brzankach kieruje się zasadą 1cm/1l a tutaj mają o wiele więcej. Dodam że akwarium urządzone by cały przód miały tylko i wyłącznie do pływania.

A co powiedziały Ci że czują się świetnie? Brzanki to bym powiedział że minimum 100l jak nie więcej.

Nie wiem kto wymyślił zasadę "1cm/1 l"?! Masz np. 7 l to możesz wpuścić jedną 7-mio centymetrową brzankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie mogę nie chodziło mi o wielkość tylko o zapewnienie jakieś przestrzeni rybie w moim akwarium. Ale nie przesadzajmy nie chcę przegadywać ja zdania nie zmienię tak samo jak ty. Pływać mają gdzie, jak do tej pory nie przeszły żadnej choroby ani żadnych nie pożądanych objawów. Z chęcią przystąpiły do tarła. Do końca roku czeka je przeprowadzka do 200L tam pewnie się zgubią? (żart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie się zgubią? (żart).

Dobrze że powiedziałeś...

 

Brzanki to bardzo ruchliwe ryby. Sam je miałem w 54l i się cały cały obijały o ściany. Wiem że nie zmienisz zadani (jak każdy laik który się pyta czy ma dobrze a i tak nie zmieni nic bo nie usłyszał tego co chciał usłyszeć). Zresztą rób co chcesz to twoje akwarium.

 

P.S.

 

Z chęcią przystąpiły do tarła.

U mnie w 54l to nawet skalary nieraz dorosłe skalary składały ikrę więc to nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki przeprowadziły się do większego akwarium gdzie powinno być im dobrze. Kompletuje obsadę od nowa. W zamian za brzanki dostałem kirysy więc jestem zadowolony. I takie pytanie jak to w końcu jest z kakadu mogą być w 54 L czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda. Co do kakadu "Ryby te powinny być hodowane w grupach złożonych z jednego samca i kilku samic w zbiorniku o wymiarach minimum 60x30x30 cm" Informacja pochodzi z tej strony więc już nie rozumiem. Co do prętników i kirisów? Oprócz neonów i gupików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kakadu "Ryby te powinny być hodowane w grupach złożonych z jednego samca i kilku samic w zbiorniku o wymiarach minimum 60x30x30 cm" Informacja pochodzi z tej strony więc już nie rozumiem.

Ja nie wiem skąd ty bierzesz te informacje...

Daj linka.

 

Co do prętników i kirisów? Oprócz neonów i gupików.

- prętnik karłowaty - 1+3 szt.

- kirysek panda - 6 szt.

- neon Innesa - 12 szt.

- gupik pawie oczko - 1+3 szt.

i starczy. Nic już więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kakadu "Ryby te powinny być hodowane w grupach złożonych z jednego samca i kilku samic w zbiorniku o wymiarach minimum 60x30x30 cm" Informacja pochodzi z tej strony więc już nie rozumiem.

Ja nie wiem skąd ty bierzesz te informacje...

Daj linka.

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-kakadu-id869.html

 

Pisałem oprócz neonów i gupików. Myślałem o razborze klinowej ale o ile pamiętam mam za krótkie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałowi dziękuję za zaangażowanie :)

To ja dziękuję. ;)

 

I jeszcze raz:

 

Pielęgnica kakadu 1+2

...

Z czasem dojdą krewetki filtrujące.

Na kakadu za małe akwarium to już wiesz bo nawet do mnie pisałeś ale nie zmieniasz zdania no trudno. Życie. Teraz pewnie też się nie przejmiesz tym co powiesz ale zaryzykuję:

Na krewetki filtrujące akwarium też za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...