Skocz do zawartości

traszki w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się dowiedzieć, czy to prawda, że traszki można hodować w akwa-terrarium, lub akwarium? Tutaj to przeczytałem: http://gimnazjum1.plocman.pl/plazy/u.html

 

 

Hodowla

Do hdodwli nadają się wszystkie gatunki traszek z wyjątkiem karpackiej. Niektóre z nich można przez cały prawie rok trzymać w akwariach, w których prezentują się naprawdę pięknie. Dotyczy to przede wszystkim traszki górskiej, i częściowo grzebieniastej, pozostałe należy szybko po okresie godowym przenosić do terrariów. Rozpoczynając hodowle traszek na wiosne rozpoczynamy najpierw od założenia akwarium. Na dnie należy posadzić rosliny wodne, aby traszki miały gdzie składać jaja. Gdy z jaj wylęgną się małe larwy należy e natychmiast oddzielić od dorosłych. Akwarium dla traszek powinno być szczelnie przykryte, gdyż zwierzęta te mają niebywałą skłonność do uciekania z akwarium. Poza okresem godowym traszkę zwyczajną można hodować w małych terrariach. Przeważnie są one ukryte pod mchem lub pod kamieniami. Aby nie trzeba było zmieniać akwarium na terrarium najlepiej jest założyć duże akwaterrarium , które będzie zawierało i część lądową i wodną.

 

Hodowla tych pięknych zwierzątek wydaje mi się fajnym doświadczeniem, i chciałbym spróbować.

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Traszka

 

Traszki, trytony – płazy ogoniaste o wodno-lądowym trybie życia, między innymi z rodzaju Triturus z rodziny salamandrowatych.

Ale:

Wszystkie krajowe gatunki płazów m.in. traszek są w Polsce objęte ochroną prawną (na mocy Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 6 stycznia 1995 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Przepraszam za offtopa ale nie mogę się powstrzymać z pytaniem.

Dołączona grafika

Co to jest za czarna pętla wokół skorupy tego ślimaka? On ma skorupę na uwięzi?

Złapał go na lasso żeby mu nie zwiał.

:mrgreen:

 

 

Dziki, właśnie to jest najśmieszniejsze, że ten ślimaczek zaczepił się o nitkę która mocowała gałęzatkę do korzenia, i przeciągnął ten korzeń przez całe akwarium :mrgreen:

Ryby były wtedy w obskurnym akwa, bo ich macierzyste dojrzewało po większym restarcie. Cała fota:

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...