Skocz do zawartości

Sum rekini


Klareczek93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj litraż

Raczej bez znaczenia. Stawiam flaszkę że autor tematu ma za małe akwarium na tą rybę. Jak się nie wie co się kupuje, to się kończy z rybką która dorasta w akwariach do 60cm, a w naturze osiąga nawet dwa razy większe rozmiary jak w tym wypadku. Jeśli masz mniejsze akwarium niż parę tysięcy litrów, to odpuść sobie rybki rosnące większe od szczupaków. A to że teraz jest mała - o niczym nie świadczy. To się szybko zmieni jeśli rybka przeżyje, to dopiero narybek.

 

Obecny stan rzeczy może wynikać ze źle przeprowadzonej aklimatyzacji, jeśli taka w ogóle miała miejsce, albo ze złych parametrów. Jak nie podasz koniecznych danych, to niestety nie będziemy w stanie Ci pomóc. A nawet jeśli rybkę odratujesz, to i tak będzie do oddania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam go od wczoraj i jak bylem dzis w tym zoologicznym to doradzili mi abym wlozyl do osobnego zbiornika z woda 22-25 stopni

A w jakiej temperaturze go trzymasz?

U mnie było podobnie gdy woda była za ciepła.

Nie no, to jest przesada. Czytałeś w ogóle wcześniejsze posty, albo choć to co zacytowałeś? :zamieszany: // Atreyu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy wróżkami, napisz więcej o sumie.

Zauważyłeś jakieś inne objawy? Kiedy i ile podmieniasz wody w akwa? Posiadasz testy? Itp.

Myślę że nie trzeba autora tematu prosić trzy razy o te same, konieczne dane. Jak je poda, to pomożemy, jak nie to nie. // Atreyu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 200 l akwa..;/ a nie 60..;/

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT16OqivFpBr3EMkhOYlQGJc6N_HlOBHE7CreE6lsnjo70Xgx0E&t=1

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Powodzenia, daj jeszcze szczupaki. Ich narybek też jest tej wielkości co ryby które masz obecnie w baniaku, później też rosną takie. :D

 

Gdybyś miał 2000l, albo lepiej 20000l, to można by było myśleć, ale 200l dla ryby która w baniakach dobija do 60cm a w naturze do metra... Ktoś tu chyba nie wiedział co kupuje.

 

Nie jest ok.

 

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...