Skocz do zawartości

Bocja wspaniała w akwarium 60l


Damianbr21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! Mam pytanie odnosnie bocji wspaniałych. Wczoraj sprzedawca wprowadził mnie najwyrazniej w błąd mówiac ze 60 litrów na dwie bocje jest ok, bo na forum czytam ze trzeba ok 200l... I kupiłem dwie "wspaniałe". Za ok 10 mieciecy po spłacie kredytu planuje wziac nowy na akwa ok 300... czy przez ten czas nie zdąrzą urosnąc?

Moja obsada:

4x gupik pawie oczko

3x danio pregowany

4x brzanka odeska

2x pretnik

6x neon inessa

2x molinezja

3x platka

1x zbrojnik niebieski

1x krewetka filtrująca xxl

4x kiryski spizowe

1x zbrojnik niebieski

i nowo zakupione 2x bocja wspaniała

Jestem początkujacy wiec prosze o wyrozumiałosc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Mam pytanie odnosnie bocji wspaniałych. Wczoraj sprzedawca wprowadził mnie najwyrazniej w błąd mówiac ze 60 litrów na dwie bocje jest ok, bo na forum czytam ze trzeba ok 200l... I kupiłem dwie "wspaniałe". Za ok 10 mieciecy po spłacie kredytu planuje wziac nowy na akwa ok 300... czy przez ten czas nie zdąrzą urosnąc?

Moja obsada:

4x gupik pawie oczko

3x danio pregowany

4x brzanka odeska

2x pretnik

6x neon inessa

2x molinezja

3x platka

1x zbrojnik niebieski

1x krewetka filtrująca xxl

4x kiryski spizowe

1x zbrojnik niebieski

i nowo zakupione 2x bocja wspaniała

Jestem początkujacy wiec prosze o wyrozumiałosc... :)

No za prawie rok na pewno coś urosną, ale w takim litrażu to straszna obsada...

Gupik ok

Danio nie

Brzanka nie

Pretniki trzymamy w haremach 1+3

Neon od 10 sztuk

Molinezja nie

Zbrojnik nie

Kirysek od 6 sztuk

No i Bocje nie.

 

10 miesięcy to sporo czasu i jak bym się bardziej zastanawiał na razie nad oddanie gdzieś tych ryb..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale co teraz mam zrobic... nie mam komu oddac... wszystkie sprawiaja wrarzenie zadowolonych... chetnie jedzą, gonią sie dla zabawy... szkoda ze wczesniej nie napisałem tylko tego goscia ze sklepu suchałem... wszystkie rybki od niego i za kazdym razem pytalem o obsade i litrarz i mówił ze ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś pierwszym który dał sobie tak ryby nawciskać. To bardzo powszechna praktyka w sklepach. Jak się nie zna konkretnych wymagań rybek, to wcisną do 60l dorastające w naturze do 30cm bocje...

 

10 miesięcy te konkretne rybki nie mogą tu zostać.

Najlepiej spróbuj oddać je temu gościowi który Ci to wcisnął, jak nie to próbuj w innych zoologach, no i możesz jeszcze szukać innych akwarystów którzy przygarną ryby [polecam dział giełda na forum].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...