Skocz do zawartości

Który kotnik lepszy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chwila chwila zalezy co kolega chce osiagnac ?

 

Jezeli odesperowac agresywna rybke od innych to siatkowy aczkolwiek jesli ma to sluzyc do rozmanazania zyworodek to plastikowy. I tera pytanie czy do zbiornika ogolnego czy do zbiornika "kotnik" bo na rynku jest kilka rodzajow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila zalezy co kolega chce osiagnac ?

Kolega?

Jezeli odesperowac agresywna rybke od innych to siatkowy aczkolwiek

I co do takiego kotnika włoży się skalara, albo jakiegoś pyszczaka? Że jak się go później wyjmie nie będzie agresywny? Kotnik służy do trzymania narybku żyworódek, tyle.

jesli ma to sluzyc do rozmanazania zyworodek to plastikowy.

A niby dlaczego taki, a nie z siatki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam to, że jest koleżanką.

 

Jezeli odesperowac agresywna rybke od innych to siatkowy

Ryby się dopiera, aby nie były agresywne albo usuwa.

 

Co do kotnika to lepszy jest z siatki, bo jest lepsza cyrkulacja wody, ale nie w ogólnym akwa, bo większe ryby mogą dziubnąć młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ludzie wy chyba nigdy kotnika nie uzywaliscie ;]

 

siatkowy hm... rybka urodzi mlode i razem z nimi plywa i moze je zjesc :)

 

plastikowy jest kilka rodzajow jedne do zbiornikow tak zwanych "kotnikow" czyli w przegordzie na dole sa "dziurki" przez ktore narybek wpylwa do zbiornika a samica zostaje w kotniku i nie zje rybek. i ten drugi rodzaj nie do zbiornikow "kotnikowych: czyli jest przegroda przez ktora narybek "spada" na dol kotnika a samica nie ma do nich dojscia i ich nie zje.

 

Atreyu i Asferon i nie kumam waszej agresywnosci troche pomyslunku kto by trzymal skalara i pyszczaka w kotniku :)

 

Jak dla mnie, tylko siatkowy. Najlepszy przepływ wody, natlenienie. Kotnik nie jest po to by oglądać ryby tylko odchować je do rozmiaru takiego żeby inne ryby ich nie zjadły.

W siatkowym mozesz trzymac sam narybek czyli musisz siedziec i pilnowac kiedy samica urodzi i odrazu ja odseparowac od malych inaczej kilka sztuk zje ;/ co do przeplywu wody w plastikowym sa otwory i tez jest cyrkulacja wody a na dodatek nie boimy sie ze samica pozjada narybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatkowy hm... rybka urodzi mlode i razem z nimi plywa i moze je zjesc :)

Ojej. Jedna samiczka rodzi przez całe życie setki młodych, czasami nawet tysiące.

Jak zje kilka, to chyba nie jest to problemem?

Jaka gwarancja że w plastikowym wypłyną przez te dziurki i samiczka ich nie zje?

Żyworódki rodzą głównie w nocy. Wystarczy że samiczka jest najedzona, do kotnika wrzuci się jakieś zielsko i wyłączymy światło - to większości rybek na pewno nie zje.

Poza tym później w kotniku muszą być jak najlepsze parametry wody. Musi być swobodny przepływ do głównego zbiornika.

Najlepszym kotnikiem nie jest ten plastikowy, ale osobne akwarium. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić.

Osobiście widzę więcej zalet takiego siatkowego.

Atreyu i Asferon i nie kumam waszej agresywnosci troche pomyslunku kto by trzymal skalara i pyszczaka w kotniku :)

Więc jaki jest sens, trzymania pojedynczej agresywnej małej rybki w kotniku? Obsadę na starcie dobiera się tak by tej agresji zbytniej nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ludzie wy chyba nigdy kotnika nie uzywaliscie ;]

A ty tego co jest w głowie i nazywa się mózg.

 

siatkowy hm... rybka urodzi mlode i razem z nimi plywa i moze je zjesc :)

Kotnik nie jest od tego, żeby ryba po porodzie została w nim tylko ją się odławia.

 

"kotnikow" czyli w przegordzie na dole sa "dziurki" przez ktore narybek wpylwa do zbiornika a samica zostaje w kotniku i nie zje rybek.

Taa a zjedzą je inne ryby brawo :roll:

 

Atreyu i Asferon i nie kumam waszej agresywnosci troche pomyslunku kto by trzymal skalara i pyszczaka w kotniku :)

Ta kotnik o wymiarach 10x10 i daj tam Skalara czy Pyszczaka, ogarnij się chłopie.

Agresja? My po prostu nie tolerujemy "braku pomyślunku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty tego co jest w głowie i nazywa się mózg.

Troche kultury.

 

Żyworódki rodzą głównie w nocy. Wystarczy że samiczka jest najedzona, do kotnika wrzuci się jakieś zielsko i wyłączymy światło - to większości rybek na pewno nie zje.

Takie cos mozna tez osiagnac w awka ogolnym :) sorki moze inaczej mysle bo sam inaczej rozmnazam mieczyki w akwa 80l wrzucam 4 kotniki podzielone na 2 czesci (plastikowe z otworami na dole narybek splywa do akwarium (kotnikowego)a samice zostaja w kotniku) i nie mam zadnych problemow :) moze jak bym sprobowal siatkowego jak Atreyu pisze tez by bylo dobrze takze kazdy musi wprobowac wszystkiego :D

 

Asferon jestes moim idolem na tym forum :D( sledze twoje wypowiedzi).

 

Kotnik nie jest od tego, żeby ryba po porodzie została w nim tylko ją się odławia.

Nasz kolega Asferon siedzi 24/7 h i kontroluje kiedy samica urodzi i odrazu ja odlawia :)

 

Taa a zjedzą je inne ryby brawo

Czy do Ciebie nie dociera ze jest kilka rodzajow kotnikow :D Jedne stosujemy w akwa ogolnym gdzie po srodku jest przegrodka i chroni narybek przed samica a drugi rodzaj ze narybek "spada: bezsporednio do akwarium tak zwanego kotnikowego w ktorym nic nie ma. Skumales ? czy jasniej mam ci napisac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do dyskusji bo temat widzę kontrowersyjny każdy ma po troszę rację,sam nie używałem kotnika gdyż nie miałem ryb atakujących narybek poza samicą i o dziwo z 71 gupików odchowałem 64 resztę samiczka pewnie zjadła.

Wracając do tematu nie wiadomo jaka obsadę ma koleżanka może nawet ten plastikowy będzie dobry jeśli pozostała obsada nie zagraża narybkowi jeśli tak to oczywiście siatkowy ale tu istnieje opcja zjedzenia narybku.

Jednego nie rozumię czy nie znając obsady można polecić czy lepszy będzie plastikowy z przegrodami czy lepszy siatkowy jak ktoś to wyjaśni będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu nie wiadomo jaka obsadę ma koleżanka może nawet ten plastikowy będzie dobry jeśli pozostała obsada nie zagraża narybkowi jeśli tak to oczywiście siatkowy ale tu istnieje opcja zjedzenia narybku.

Kurde wy dalej nie kumacie :) chyba musze wam narysowac w piancie lub dac linka do allegro :) sa kotniki plastikowe gdzie masz przedialke w polowie z dziurkami przez ktore narybek splywa na dol kotnika ale nie splywa do akwarium tylkio pozostaje w kotniku a samica nie ma dostepu do narybku bo dziurki sa za duze :) i tam narybek plywa a samice wyciagamy a narybek przezucamy np do kotnka siatkowego lub osobnego akwarium.

 

Jednego nie rozumiem czy nie znając obsady można polecić czy lepszy będzie plastikowy z przegrodami czy lepszy siatkowy jak ktoś to wyjaśni będę wdzięczny.

Wedlug twojego toku myslenia zaden kotnik nie jest potrzebny. Ty myslisz ze samica bedzie rodzic w akwa ogolnym i kazda ryba moze je zjesc. I tera nie wazna jest obsada jezeli mamy samice w kotniku np sitkowym rodzi mlode i ona jest sama z nimi zadna rybka nie ma dojscia do nich i teraz zagrozenie to tylko ona, a w plastikowym " teoretycznie" zalezy od rodzaju powinien splynac na dol i samica nie ma do nich dojscia i jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed edycją powstrzymałem się przed napisaniem poniższego, ale teraz tego nie zrobię.

 

Mam taki magiczny przycisk, dzięki któremu pod nickiem i awatarem użytkownika pojawia się nagle 1 punkt. Jak ktoś będzie wytrwały i zbierze 4 takie punkty promocyjne to jest wysyłany na przymusowe dwutygodniowe wakacje.

 

Żebyśmy się rozumieli, każda kolejna osobista wycieczka będzie nagradzana +1.

 

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu nie wiadomo jaka obsadę ma koleżanka może nawet ten plastikowy będzie dobry jeśli pozostała obsada nie zagraża narybkowi jeśli tak to oczywiście siatkowy ale tu istnieje opcja zjedzenia narybku.

Kurde wy dalej nie kumacie :) chyba musze wam narysowac w piancie lub dac linka do allegro :) sa kotniki plastikowe gdzie masz przedialke w polowie z dziurkami przez ktore narybek splywa na dol kotnika ale nie splywa do akwarium tylkio pozostaje w kotniku a samica nie ma dostepu do narybku bo dziurki sa za duze :) i tam narybek plywa a samice wyciagamy a narybek przezucamy np do kotnka siatkowego lub osobnego akwarium.

Widzisz nie każdy miał okazję widzieć to samo co Ty teraz już rozumię ten kotnik wg. mnie jest najlepszy jak będę kiedyś chciał rozmnażać żyworódki na pewno go wybiorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kultury.

Kwestionujesz to czy posiadam kulturę?

 

Asferon jestes moim idolem na tym forum :D( sledze twoje wypowiedzi).

Nie wiem czy się cieszyć czy płakać.

Tak nawiasem co jest takiego w moich wypowiedziach, że je śledzisz?

 

Nasz kolega Asferon siedzi 24/7 h i kontroluje kiedy samica urodzi i odrazu ja odlawia :)

Nie będę przeżywał tak jak Ty każdy poród.

Nie obchodzi mnie to czy uda mi się wyłowić samiczkę podczas porodu czy nie. Po drugie poczytaj sobie co powoduje przedwczesne wyławianie samiczki do kotnika.

 

Czy do Ciebie nie dociera ze jest kilka rodzajow kotnikow :D Jedne stosujemy w akwa ogolnym gdzie po srodku jest przegrodka i chroni narybek przed samica a drugi rodzaj ze narybek "spada: bezsporednio do akwarium tak zwanego kotnikowego w ktorym nic nie ma. Skumales ? czy jasniej mam ci napisac ?

Skumałem to wcześniej niż Ty;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie pracuje w branzy sie wie :)

 

Edit:

Kwestionujesz to czy posiadam kulturę?

Nie smial bym tylko prosze o troche kultury dla mojej prostej osoby.

 

Nie wiem czy się cieszyć czy płakać.

Tak nawiasem co jest takiego w moich wypowiedziach, że je śledzisz?

To juz sam musisz wiedziec :)

 

Edytuj posty + używaj polskich liter. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...