Skocz do zawartości

Co proponujecie do nieogrzewanego akwarium ?


mirkot999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Postanowiłem zmienić obsadę na taką, która będzie sobie radziła bez dodatkowego ogrzewania zbiornika, a więc może się zdarzyć, że w okresie zimowym /nocną porą/ będzie musiała sprostać temperaturze w granicach 20C lub ciut poniżej np 18C. W lecie temperatura raczej nie przekracza 24-25C, oscyluje przewaznie na poziomie 22-23C. Z tego co zdołałem znaleźć w necie najbardziej nadaje się kardynałek chiński, no i może brzanka różowa. Trochę to mało gatunków bo akwarium jest zacnych rozmiarów 250 x 50 x 60 = 750 l. Generalnie przeglądałem opisy gatunków brzanek, danio, bystrzyków i nic nie znalazłem, co by tolerowało, przynajmniej na papierze, aż takie spadki temperatury. Może coś przeoczyłem, może szukałem wśród niewłaściwych gatunków ? Ktoś ma jakiś pomysł lub doświadczenia w tej materii ?

 

Wszelkie złote rybki narazie zostawmy :mrgreen:

Może jednak chmara kardynałków o ubarwieniu tradycyjnym i złotym będzie ciekawie wyglądała :?:

Co jeszcze da radę w temperaturach 18-23C :?:

 

:help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardynałki, danio, gupiki, przylgi.

 

Aksolotle - ale to nie ryby.

 

Przy typowo zimnolubnych rybach, nie tyle co grzałka jest zbędna co jest konieczne zapewnienie chłodzenia przy upałach. Jednak te 4 gatunki utrzymasz bez problemu i kombinowania. Natomiast aksolotle zdecydowanie najciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...