Skocz do zawartości

Przejąłem akwarium- co dalej?Jakie ryby i rośliny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odziedziczyłem akwarium które chciałbym trochę rozwinąć ;) Mam pytanie- mianowicie może ktoś mi powie jakie mam ryby i jakie do nich mogę dokupić żeby się "nie gryzły". Oprócz tych na zdjęciach mam glonojada i skalara a na dnie kamyki. Chciałbym jeszcze dokupić jakieś żywe roślinki ale takie które nie wymagają CO2. Akwarium ma 45 litrów pojemności

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

skalar odpada, za małe akwa

glonojad też

neonki dokup ok 10, są stadne

labeo odpada

razbory, dokup ok 5

 

vitality się nadaje

musisz urozmaicić dietę, czyli dokup im jeszcze inne rodzaje pokarmów

kamienie mogą być, ale rogatek nie ma systemu korzeniowego, więc trzeba będzie go przyczepić do jakiegoś kamienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalar odpada, za małe akwa

glonojad też

neonki dokup ok 10, są stadne

labeo odpada

razbory, dokup ok 5

 

Tu koleżanka dobrze Ci mówi, ale zostaw Neonki albo Razbory, bo na dwie ławice za małe akwarium.

 

To teraz powiedzcie mi jeszcze która z tych ryb zjadła 10 neonków? Było 11 a zostałą tylko 1

Labeo i Skalar mogły się tym zająć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad w tym akwarium jest ok3 lat. Kupiony był malutki a teraz ma ok 13cm więc na pewno się go pozbywać?

Gdy go zostawisz to na zdrowie mu to nie wyjdzie.

Dokładnie. skarłowacieje, jest to choroba. Kiedyś tak samo myślałam jak Ty. Ktoś mi napisał

,,skoro go lubisz, to ma cierpieć''. Po tym zadałam sobie pytanie ,,skoro go lubię, to ma on cierpieć?''

Postanowiłam, że dla jego dobra oddam go do zoologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma 60x25x30cm czyli ok 45 litrów.AsFeron proponuje do niego 10 neonów, 6 kirysków pigmejskich oraz 4 gupiki lub drobniczki. Jeszcze tylko jakieś roślinki muszę wykombinować i powinno być na początek dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad w tym akwarium jest ok3 lat. Kupiony był malutki a teraz ma ok 13cm więc na pewno się go pozbywać?

13cm ryba w akwarium o boku 25cm? Karp i wanna...

Jak już kolega napisał w poprzednim poście obsada będzie taka jak wyżej, więc Zbrojnik zostanie oddany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...