Skocz do zawartości

Bocja siatkowana rozmanazanie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny pzypadek, ponieważ jakiś miesiąc temu zakupiłem 2 bocje siatkowane i miałem zamiar dokupić jeszcze lecz od jakiegoś czasu jedna ma dosyć gruby brzuch i mam nadzieję, że jest w ciąży, lecz gdy czytałem o jej rozmnażaniu to znalazłem jedynie to : Rozmnażanie

Nie ma informacji o udanym rozmnożeniu w amatorskich warunkach. Rozród dokonuje się na specjalnych farmach w Azji.

 

Mam do was pytanie, czy udało się wam rozmnożyć ten gatunek.??

Wiem, że to prawie niemożliwe, ale może jednak.

:help::help:

 

Aqua ma 112L.

 

 

mod.-Pisownia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z bocją siatkowaną ale np. bocja wspaniała by się rozmnożyć podejmuje się jakiejś migracji, która mierzy chyba kilkaset kilometrów. Dlatego podobno nie da jej się rozmnożyć. Ale na internecie są zdjęcia młodych i relacje ze komuś się udało rozmnożyć. Nawet chyba komuś na tym forum się udało je się rozmnożyć ale nie pamiętam. Także altumów podobno się nie da ale jak będą idealne warunki to wszystko jest możliwe. Udało się w Niemczech gdzieś na wschodzi i gdzieś jeszcze. Sumiki szkliste się też niby nie da a jest relacja że gostek se gdzieś pojechał, wrócił a tu małe sumiki pływają.Tak więc trzeba zapewnić odpowiednie warunki a wtedy może się jednak uda. Ale niestety ale 112 litrów jest za małe na siatkowane. Mogą dorastać do nawet 20 cm. Po za tym trzyma się je w grupie min. 6 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie typowy temat, było tu już wiele takich. Już to widziałem przy zbrojnikach, neonach i innych tego typu rybach.

 

Rybka. Gruby brzuszek. "CIOOONŻA!?"

 

Nie.

 

Najpewniej choroba. Poza tym te ryby nie mogą być w ciąży. Nie słyszałem też o tym by ktoś je rozmnażał, ba są rzadkością w akwariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Bocji to czy najzwyczajniej w świecie nie jest przejedzona?

Wtedy inne ryby raczej też by były "w ciąży".

Jeśli to nie zniknie i rybka będzie dziwnie się zachowywać, to lepiej mieć jakieś leki pod ręką.

 

Jak na razie jest zawalona kwestia warunków bytowych i odpowiedniej ilości stadnych ryb, a co dopiero mówić o rozmnażaniu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą dorastać do nawet 20 cm.

Nie, one dorastają do 10 cm, nie do 20cm, co nie zmienia faktu, że 112l to trochę małe akwa dla nich i trzymamy je w stadach 6 osobników ;)

Poszukaj dokładnie, popatrz na zdjęcia.

Nie no szukam patrzę i nie widzę większych okazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać "Świat Bocji" dostępny na necie Bogdana J. i wszelkie możliwe opisy.

To najlepsze źródło informacji o tych wspaniałych rybach.

Siatkowane są rozmnażane sztucznie poprzez wyciskanie ikry na farmach.

W warunkach domowych nie zanotowano rozrodu, zbyt grube brzuchy się zdarzają u tych głodomorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byłeś w posiadaniu dłuższej Striaty?

Sam posiadam gromadkę siatkowanych, od założenia akwarium i wydaje mi się (to moje bardzo luźne wnioski), że z gromady wybierają "bocję alfa" która rośnie. Tak to wygląda u mnie, jest jedna ogromna, jedna średnia a reszta jakby stanęła w rozwoju za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to trochę na odwrót? Skoro są warunki to jest wzrost - oczywiście chodzi mi o "ponad miarę"? Czyli 100% warunków - 100% rozmiaru a ponad 100% warunków to szansa na ekstra wzrost?

Nie tak działa ewolucja w skróconej wersji? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdyby to też. Za małe akwa - skarłowacenie. Ryba nie osiąga normalnych nie mówiąc o maksymalnych rozmiarów + poważna choroba kręgosłupa.

No nie zawsze tak jest.

Ja dopóki nie miałem dostępu do żadnych źródeł akwarystycznych trzymałem Gietkoząba w 50l i urósł do 20 cm.

Z czasem chciałem go gdzieś oddać, ale nie miałem gdzie a akwarium większego nie mogłem mieć.

Może to dlatego, że jest bardzo mało aktywną rybą.

Wychodzi tylko do jedzenia i czasem w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej nie ryzykować. W naszym akwa szkolnym 22l była przez 3 lata samiczka zbrojnika ivprzez 3 lata wvogóle nie urosła. Chyba że wrzesz...

Ale już odchodzimy od tematu.

Nie ;)

No udowodnić tego nie mam jak, bo nawet jeśli zdjęcie jego wrzucę to i tak mało da.

Od tematu odbiegliśmy już od długości Bocji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...