Skocz do zawartości

Szafka – kupić czy robić?


maku70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o szafkach Diversy typu Comfort pod akwarium długości 160 -200cm?

Ma ktoś może coś takiego?

Widziałem w necie często, że akwaryści robią sobie sami szafki zdecydowanie solidniejsze – na stalowych stelażach maskując tylko drewnem stal. Biorąc pod uwagę ilość stali, robociznę – spawanie, obróbka, okucia meblowe itd. myślę, że nie wychodzi to specjalnie taniej. Tak więc coś musi powodować, że jednak wolą swoje konstrukcje.

Te fabryczne wyglądają fajnie bo są optycznie lżejsze.

Tylko jak to się ma do wytrzymałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, żeby dedykowana pod dane akwarium, szafka, renomowanej firmy akwarystycznej, się złożyła.

Nie są to jakieś mega solidne konstrukcje po których mógłby przejechać czołg, ale wystarczają i zapewniają bezpieczeństwo, w przeciwieństwie do większości nie akwarystycznych mebli. Komody, szafki - niewzmacniane, uginające się już nawet pod 80l to jednak czasem spotykany widok.

 

Co do akwa - wszystko zależy od konkretnego litrażu i wymiarów, bo między baniakami o długości 160cm, a 200cm jest spora przepaść jak chodzi o ciężar. Co do własnoręcznie wykonanych szafek, ma to największy sens jak robisz to sam. Jak znasz się na tym, wychodzi, może nie taniej niż gotowe rozwiązanie, ale z pewnością solidniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie zakładałem jednak aż tak drastycznego przypadku jak „złożenie” się szafki.

Nie mniej jednak boję się przy takiej długości najmniejsze ugięcie podpory może mieć katastrofalny wpływ na stojące na niej szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...