Skocz do zawartości

KORZEŃ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawił sie problem z moim korzeniem. NA jego powieżchni pojawil się taki biały meszek na moje oko ten korzeń pleśnieje ale może sie myle.

 

Korzeń przyniesiony ze sklepu akwarystycznego został wygotowany prze 1 h w roztworze solny a poniej 1 godzine w słodkiej wodzie. poczym moczyl sie jescze 1 dzień w zwykłej wodzie.

 

Probowałęm go wyczyścić szczotka no i tem meszek zszedł ale po 2 dniach znow sie pojawił.

 

CO to może być i jak temu zardzić ?

 

To link do zdjęcia korzenia:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/651 ... 56abc.html

 

Jesłi chodiz o obsade to narazie mam tylke 6 kirysków pstrych.

 

ph ~ 7 tem 24,5 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam korzeń z rzeki ze starego pnia i zanim go włożyłem do Akwarium to dwa dni był zasypany sama solą a później go jeszcze gotowałem w roztworze solnym teraz puszcza jeszcze tylko delikatnie soki ale nie ma żadnych oznak żeby pleśniał a minęło już ok 5 miesięcy jak go włożyłem do akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go wyjąć on jest źle spreparowany i będzie pleśniał.Sprzedawca w zoologu ma widocznie kiepskiego producenta korzeni.Możesz próbować suszyć go ale to będzie długo trwało.

ja zgodzę się z Gabi może być źle spreparowany

Wyjmij go zeskrob pleśń i zrób go w roztworze solnym jeszcze raz :D

Jak go już zrobisz napisz nam o tym czy jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu:

 

dziś przy odmulaniu coś mi zaśmierdziało, wyciągnąłem korzeń i co się okazało, że @#$%^ nieziemsko jakby jajkiem :o w dodatku cały był śliski, ponawiam więc kąpiel w solance po dokładnym wyszorowaniu z tej śliskiej mazi. Pytanie, co to może oznaczać? o dziwo woda ma parametry bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się podłącze do tematu ,ale nie chcę dublować tematu pt korzeń 2 ;););) stałem się posiadaczem korzenia wierzbowego(czy taki się nada???)jest na tyle duży że nie mieści się do żadnego pojemnika w domu oprócz akwa ;) korzeń jest stosunkowo świeży, czy coś to da, jeśli go wymoczę w morskiej wodzie czyli w morzu??? ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcesz go dac do morskiego akwa? ogolnie w morzu jest sporo zanieczyszczen i ja bym nie ryzykowal. ja moj korzen ktory znalazlem nad morzem moczylem prawie 2 tygodnie w wodzie z sola a pozniej bez soli;]

nie do morskiego akwa ;) moczyłeś w soli a morze jakie jest?i nie ryzykował byś a sam go włożyłeś do akwa? ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu go wygotuj :)) w roztworze soli - 1 lyzka na 1 litr. a jezeli nie masz mozliwosci wlozenia do garnka to poprostu nacieraj go sola i pozniej wylewaj na niego wrzatek. na poczatek lej wode zwykla zeby splukac sol a pozniej wrzatek zeby zabil bakterie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...