Skocz do zawartości

problem NO2 i no3


karaluuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz niewydajna filtrację potrzebujesz innego lepszego filtra w moim poście poleciłem Ci jeden.

Podmiana widy to tylko rozwiązanie doraźne potem i tak wszystko wraca do punktu wyjścia,lub do śnięcia rybek.

 

 

nie strasz prosze... jeszcze jedno pytanie... czy drugi filtr wewnetrzny pomoze mi w tym? niestety nie stam mnie teraz na ten ktory poleciles!? czy taki z allegro za 100zl zewnetrzny bedzie lepszy od dwoch gabkowych wewnetrznych?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu w kieszeń nie zaglądam poleciłem taki który się sprawdza.

Na Allegro coś powinieneś znależć lub na forum w dziale sprzedam,wystarczy poszukać.

Uważam że każdy kubełek będzie lepszy od tego co masz i zamierzać dokupić.

To dobre rozwiązanie większa powierzchnia filtracyjna,mniej kabli i więcej miejsca w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niewydajna filtrację potrzebujesz innego lepszego filtra w moim poście poleciłem Ci jeden.

Podmiana widy to tylko rozwiązanie doraźne potem i tak wszystko wraca do punktu wyjścia,lub do śnięcia rybek.

 

 

nie strasz prosze... jeszcze jedno pytanie... czy drugi filtr wewnetrzny pomoze mi w tym? niestety nie stam mnie teraz na ten ktory poleciles!? czy taki z allegro za 100zl zewnetrzny bedzie lepszy od dwoch gabkowych wewnetrznych?!

Za 100zł to możesz kupić już kubełkowy HW-302 stosunkowo dobry i tani jak na kubełek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NOWY PROBLEM>>>> filtra zamowiony a tu nagle... plesniawka na neonach.... co zrobic... wywalic je?! zaraz dostane jakis plyn od kumpla czyli ichtio cos tam... co robic? wymiana? podniesc temperature...?

Po 1 pisownia :P

Po 2 W :google: znajdziesz jak walczyć z pleśniawką

 

Trzymaj http://www.superakwarium.pl/plesniawka-id618.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znow ja ale dla mnie to wszystko wydaje sie dziwne... mam plesniawke na neonach i danio... podnioslem temperature i stosuje lekarstwo zastanawiam sie czy poprostu ich nie wyrzucic bo... dzis sprawdzilem wode i ....

ph 6,8

kh 3'd

gh >7'd

NO2 0 :)

no3 tak 25 do 50 ciezko odczytac

 

wiec co tam u mnie sie dzieje... jednak filtr daje rade? ja juz zdurnialem....

a pisownia pisownia jak sie pisze szybko i biedbale to pozniej sie zbiera ... upomnienia... ale juz tak mam nie staram sie wnet pisac normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Na początek to doprowadź te kuracje pleśniawki do końca. Podniosłeś temperaturę czyli przyśpieszyłeś procesy gnilne czego skutkiem jest większa ilość NO3, nota bene 25 to jeszcze nie jest zły wynik, roślinność powinna sobie poradzić, ale przy braku PO4 na odpowiednim poziomie możesz mieć za chwilę zielonego glona w postaci nitkowej, obserwuj szyby. Nie zapominaj że przy podniesionej temperaturze wody masz mniejszą rozpuszczalność w niej tlenu, przydało by się dodatkowe napowietrzanie bąbelkami. Jak już zakończysz te kuracje, z innej beczki około-kuracjowej, powinieneś te ryby odłowić i leczyć w osobnym baniaku a nie w ogólnym, zrób testy wody kranowej i jeśli jej parametry będą dużo lepsze pod względem NO3 podmień ze 30%, w sumie to po kuracji i tak wodę podmienić powinieneś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej z tym akwarium? Czytałem z zapartym tchem i od tygodnia cisza.

Swoją drogą - jak to możliwe, że NO2 wynosił 10, a ryby żyły, skoro poziom śmiertelny to 2.0? I te skoki - raz 10, raz 0, znów 10, znów 0...? Aż mi się wierzyć nie chce, że się za tym jakieś poważne błędy pomiaru nie kryją.

Jakim testem mierzyłeś NO2 i w jaki dokładnie sposób?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...