Skocz do zawartości

Ciąża Mieczyka:/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewne pytanie, ponieważ moja samiczka mieczyka jest już po raz drugi w ciąży. Pierwszego potomstwa nie zdążyłem odchować, ponieważ nie miałem do wczoraj kotnika( odłowiłem tylko jakieś 2 malutkie i nie wiem jakie to są, ponieważ moje 4 samiczki w jednym czasie były kotne;/)a właśnie wczoraj, gdy sobie kupiłem od razu przeniosłem do niego kotną samiczkę i mam do was prośbę czy moglibyście mi powiedzieć ile jeszcze jej zostało do porodu.??

Jest gruba i ma dosyć czarną plamkę tak jakoś od 1-2 tygodni i moglibyście powiedzieć ile jeszcze jej zostało, ponieważ nie chcę jej męczyć w kotniku lepiej żeby popływała, a w ostatnich dniach ją przenieść to tego kotnika..

:help:

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewne pytanie ponieważ moja samiczka mieczyka jest juz po raz drugi w ciąży. Pierwszego potomstwa niezdążyłem odchować ponieważ niemiałem do wczoraj kotnika( odłowiłem tylko jakieś 2 malutkie i niewiem jakie to sa ponieważ moje 4 samiczki w jednym czasie były kotne;/)a własnie wczoraj gdy sobie kupiłem od razu przniosłem to niego kotną samiczkę i mam do was prośbe czy moglibyście mi powiedzieć ile jeszcze jej zostało do porodu.??

Jest gruba i ma dosyć czarną plamkę tak jakos od 1-2 tygodni i moglibyście powiedzieć ile jescze jej zostało, ponieważ nie chce jej męczyć w kotniku lepej żeby popływała a w ostatnich dniach ją przenieśc to tego kotnika..

:help:

Ciąża mieczyka trwa od 4-6 tygodni łatwiejszym sposobem i na pewno lepszym dla rybki by było pozostawienie jej w akwarium ogólnym do czasu porodu w zależności jaką masz obsadę,więc ją podaj.Niestety nie wiadomo kiedy została zapłodniona w tym wypadku tylko oko doświadczonego hodowcy może stwierdzić kiedy nastąpi poród,najlepiej wstaw zdjęcie rybki może szacunkowo ktoś to zrobi za Ciebie bo coś mi się wydaje że mało wiesz o tych rybkach.

Zapomniałem o tym może się przydać: viewtopic.php?f=36&t=28530&p=255808&hilit=rozmna%C5%BCanie+%C5%BCywor%C3%B3dek#p255808

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy rodziła? 25-30 dni, urodzi znowu.

2. Trzymanie długo samic przed porodem w kotniku, szczególnie w większych ilościach ma skutek przeciwny do oczekiwanego.

3. Rybę do kotnika wsadź tuż przed porodem, to będzie widać, odsyłam do kompendium w tym dziale - albo jeszcze lepiej - jak już będzie rodzić. Strata miotu, dwóch, czy dziesięciu przy żyworódkach to nie problem, więc nawet jak nie zauważysz, to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...