Skocz do zawartości

Martwiące zachowanie żałobniczek...


jacek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Dziś zakupiłem 6 załobniczek.. Po wpuszczeniu do akwarium dziwnie się zachowywały pływały a raczej stały pod powierzchnią mało pływały... Teraz już minęło kilka godzin I widzę że 4 sztuki normalnie pływają a 2 jeszcze stoją przy powierzchni.. Co może być nie tak?? Może nawozy im zaszkodziły?? Od niedawna stosuję nawozy z aqua art.. Pozdrawiam i czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzacz posiadasz?

Może to i głupie pytanie ale stanie ryb przy powierzchni to też jego brak ;D

Niekoniecznie kiedyś miałem tak że ryb,a napowietrzacz nie odpowiadał,wnioskuje z zachowania zastąpiłem napowietrzanie zwykłym ruchem tafli,zapanował spokój w akwarium.

Napowietrzacz i lecące bąbelki jak to powiedzieć? Zmniejszają przestrzeń do pływania niektórych gatunków ryb co za tym idzie robi się ścisk i ryby mogą się stresować,ale to nie musi być regułą.Spokojnie niger,tetry są wyjątkowo wytrzymałe i nie drążmy tematu,poczekajmy do jutra myślę że rano powinno być lepiej.Jest ciepło więc znaczących różnic nie będzie sam w jednym baniaku nie mam grzałki i temperatura jest 25C nic się nie stanie.Ważne żeby rybki choć pół godziny w worku poleżały w akwarium w celu zapoznania się z nowym środowiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w wyjaśnieniu problemu z rybkami pod powierzchnią przeszkadza niejasna informacja. Napisałeś tylko,że je wpuściłeś. Dobrze by było, gdybyś napisał w jaki sposób je wpuszczałeś. Czy wyrównałeś temperaturę wody z rybkami do tej, którą masz w akwarium, czy dolałeś też do woreczka z wodą w której były ryby trochę tej co masz w akwa. Zachowanie ryb może być spowodowane stresem, z czasem powinno się wszystko unormować.

 

Inna kwestia z tym, co napisał jeden z forumowiczów, że możesz mieć niedotlenienie. Tylko że, Ty napisałeś o rybach dopiero co wpuszczonych do zbiornika. Mam rozumieć, że z innymi tak się nie dzieje. Skoro zachowują się tak tylko nowo wpuszczone rybki, to tak jak pisałem, to może być wina stresu - kwestia czasu i będzie ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...