Skocz do zawartości

Ryba na nitki i krasnorosty


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

która ryba poradziłaby sobie z nitkami i krasnorotami w akwarium 63l??

 

Moim zdaniem chcesz likwidować skutek, a nie przyczynę. No chyba, że ta ryba ma się non stop wypasać na tych glonach i będziesz ją po prostu hodował.

Czy tobie zależy na definitywnej likwidacji glonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

chcę je definitywnie zlikwidować, ale chyba tak nie można

Próbowałem juz przeróżnych sposobów

samemu czyścic to jak walka z wiatrakami

 

A ja zaciemniałem swój pokój (zasłonięte rolety, zasłony) zmniejszałem czas dziennego oświetlenia i nadal te glony są co gorsza to te nitki coraz szybciej się rozrastają, mimo moich licznych prób ich wyciągania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tygodni minęło od założenia akwarium?

Jaki filtr pracuje w tym akwarium?

Czy wylot filtra jest nad czy pod powierzchnią wody?

Czy powierzchnia wody mocno faluje, czy raczej słabo, lub wcale?

Czy filtr wg Ciebie powoduje ruch wody w zbiorniku? Rośliny falują? Prąd jest silny, słaby, nie ma go wcale?

Ile masz roślin? Podaj ile wg Ciebie zajmują powierzchni dna.

Podaj jakie zwierzęta masz w akwarium, w tym ślimaki (dużo, mało)?

Jak często karmisz ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tygodni minęło od założenia akwarium?

Jaki filtr pracuje w tym akwarium?

Czy wylot filtra jest nad czy pod powierzchnią wody?

Czy powierzchnia wody mocno faluje, czy raczej słabo, lub wcale?

Czy filtr wg Ciebie powoduje ruch wody w zbiorniku? Rośliny falują? Prąd jest silny, słaby, nie ma go wcale?

Ile masz roślin? Podaj ile wg Ciebie zajmują powierzchni dna.

Podaj jakie zwierzęta masz w akwarium, w tym ślimaki (dużo, mało)?

Jak często karmisz ryby?

1. akwa od wakacji 2010

2. Mignon filter 1000 (kaskada)

3. Z 1cm pod powierzchnią

4. powierzchnia mocno

5. Rośliny lekko falują

6. roślin mam sporawo, zajrzyj do mojej galerii (link w sygnie)

7. 7x neon inessa, 2x gupik, ślimaków sporo

8. 1x dziennie, pod wieczór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test na PO4.

 

Ile masz światła? Być może za mało? Ja przegiąłem z nawożeniem i miałem różne hece, jak dołożyłem światła i dałem CO2 to się uspokoiło.

Aha i co dp pkt. 8, karm je częściej a mniej syp. Gdzieś słyszałem że mają zjadać zasypaną/podaną porcę do max 2 min.. Może karmnik automat? Mój staruszek uszczęśliwił mnie karmnikiem z Lidla za jakieś 30 zł. Ma dwa czasy dziennie+to co sam podam to mi wychodzi 4x dziennie jakieś drobne porcje.

 

Pozdrawiam

Tacix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te glony to:

pierwszy- zielone nitki i to dosłownie, nic dodać nic ująć, według mnie najlepiej usuwa się nakręcając na patyczek, ale to jak pisałem jest walka z wiatrakami, ten glon jest na roślinach

 

Drugi-taki ciemno szary pojedyńczy meszek, szczególnie cieżko mi go usunąć z szyby, gdyz mocno się trzyma

zarasta szyby, jak i korzeń, kokos.

 

 

oświetlenie: 2x 15w

co2 podaję regularnie z bimbrowni

co do karmienia to niestety po szkole w domu jestem o 17 więc nie mam zbyt wiele okazji do karmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x15W na 63l, tragedii nie ma...

Sam miałem/mam problem z glonami. Brunatnice i pędzle... Filtr powinien subtelnie, leko falować powierzchnią wody. Wzburzona na powierzchni woda, intensywnie dotlenia akwarium, ale sprzyja rozwojowi glonów. Brunatnice np lubią intensywny przepływ wody i w "tym miejscu" lubią sobie rosnąć. Dobry filtr to taki, który ma dużą powierzchnię filtrującą. Bakterie nitryfikacyjne mogą wtedy osiągnąć "skuteczną masę" i zutylizować większość niekorzystnych substancji . Na "zielone glony" najlepsza jest skuteczna biologiczna filtracja, oraz intensywne oświetlenie i oczywiście bujna roślinność.

Jak podają specjaliści, 3-4 krotna aplikacja CO2 w płynie działa zabójczo na krasnorosty, "pędzle". Sprawdziłem i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...