Skocz do zawartości

[25l] Krewetkowe rakarium


Ombereczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie. Chciałbym zaprezentować nowy zbiornik. Akwarium stało puste jakiś czas. Postanowiłem zlikwidować 10l kostkę i w jej miejscu postawić 25l.

 

Akwarium: 25l standardowe wymiary

Oświetlenie: Aquael Ecoline 9W w planach zmiana na 11W

Filtracja: Aquael Pat-Mini

Podłoże: Czarny bazalt (granulacja 2-4mm) i żwir kwarcowy bardzo drobny.

Dekoracje: korzeń

Roślinność: Mech jawajski, mech tajwański, flame moss, nurzaniec i inne (nie pamiętam nazw)

Obsada: Kilka młodych raczków Cambarellus Puer i nieznana mi ilość krewetek Red Cherry i Babaulti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zbiorniku nastąpiły małe zmiany. Korzeń, podłoże, pojawił się też java moss i nowy mieszkaniec. Planuję zrobić tło z mchu lub cały tył obsadzić jakimiś roślinkami np. nurzańcem. Oto fotki:

Cały baniak:

 

Dołączona grafika

 

Mieszkaniec, który pojawil się niedawno:

 

Dołączona grafika

 

I kilku starych mieszkańców:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik niesamowity ;) Lubię tą odmianę.

Akwarium - ładnie zagospodarowane, dobrze urządzone. Ja nie dawałabym tam nurzańca. To zielsko potrafi dorosnąć naprawdę duże, przytłoczy cały wystrój. Koniecznie zmień oświetlenie - jest bardzo słabiutkie, roślinom to może nie wystarczyć. Ja do tego wystroju, na tył dałabym bacopę. Najlepiej monnieri. Wpasuje się tam, lecz potrzeba jej trochę więcej światła. Nawozisz? Jeśli nie chcesz bawić się w CO2 (daje świetne efekty z dobrym światłem), możesz zastosować nawozy mikro i makroelementowe. Odżywią trochę roślinki. Cofęłabym tylko troszke korzeń, a przed niego wysypiała piaseczku, tak jak było na początku. Na nim posadziłabym trawnik, np. z glossy, małego heńka itp. Tylko potrzeba więcej światła. Ale ogólnie jest na duży plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...