Skocz do zawartości

Jaki polecacie filtr DLA KREWETEK???


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hallo

Rzeczywiście najtańszą i zarazem najszybszą opcją będzie nabyć w drogerii gąbkę o drobnych porach, zdjąć koszyczek z filtra, gąbkę po długości przeciąć na pół, naciąć przez środek na ten śmieszny bagnecik, wciągnąć gąbkę aż pod samą głowicę filtra i działać musi. Naciąganie pończoch na koszyczek filtra będzie działać ale z mojego doświadczenia wiem że oczka pończoch zapychają się dość szybko. Inną opcją jest filtr gąbkowy napędzany napowietrzaczem. Najszybciej i najtaniej jest zrobić taki z kolanka pp od nawodnienia i kawałka węża 16-20 z filtra, oraz kamyk do napowietrzania i napowietrzacz a do przyczepienie 1-2 przyssawki. Bierzesz kolanko i naciągasz kawałek węża, powiedzmy 10 cm, do węża wrzucasz kostkę napowietrzającą a całość do baniaka, na węża przyssawki żeby mieć czym do szyb przyczepić.

 

kolanko pp to jest chyba 16/16, ja polecam 20/20, do grubszego węża łatwiej znajdziesz kamyk napowietrzający.

Dołączona grafika

 

EDIT

zapomniałem napisać że na drugi koniec kolanka naciągasz gąbkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest kaskada z prefiltrem ale to jest filtr zewnętrzny wiec nie wiem jak ci to dopasuje .

.

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-nano- ... 98608.html

 

Nakładanie pończochy na filtr nie jest najlepszym rozwiązaniem ,szybko się zamula i czyszczenie jest wręcz upierdliwe wiec zastanów się czy nie warto . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...