Jump to content
Sign in to follow this  
djmoniska

Jaki polecacie filtr DLA KREWETEK???

Recommended Posts

Najważniejsze jest dla mnie ich bezpieczeństo potem czystość akwarium, zaznaczam że pytam o filtr wewnętrzny :) obecnie mam aquael fan 1 i wciąga mi małe krewecie :(

Zmień w nim gąbkę na gęstą i zdejmij ten kubełek i nie będziesz musiała kupować drugiego lub pończochę załóż

hallo

Rzeczywiście najtańszą i zarazem najszybszą opcją będzie nabyć w drogerii gąbkę o drobnych porach, zdjąć koszyczek z filtra, gąbkę po długości przeciąć na pół, naciąć przez środek na ten śmieszny bagnecik, wciągnąć gąbkę aż pod samą głowicę filtra i działać musi. Naciąganie pończoch na koszyczek filtra będzie działać ale z mojego doświadczenia wiem że oczka pończoch zapychają się dość szybko. Inną opcją jest filtr gąbkowy napędzany napowietrzaczem. Najszybciej i najtaniej jest zrobić taki z kolanka pp od nawodnienia i kawałka węża 16-20 z filtra, oraz kamyk do napowietrzania i napowietrzacz a do przyczepienie 1-2 przyssawki. Bierzesz kolanko i naciągasz kawałek węża, powiedzmy 10 cm, do węża wrzucasz kostkę napowietrzającą a całość do baniaka, na węża przyssawki żeby mieć czym do szyb przyczepić.

kolanko pp to jest chyba 16/16, ja polecam 20/20, do grubszego węża łatwiej znajdziesz kamyk napowietrzający.

Dołączona grafika

EDIT

zapomniałem napisać że na drugi koniec kolanka naciągasz gąbkę :)

ECIK-GFC sory ale ten filtr co podałeś to chłam miałem go przez 2 tygodnie zapycha się i woda cieknie bokiem chińszczyzna kit nawet do 30l się nie nadaje

Sign in to follow this