Skocz do zawartości

oświetlenie pod rośliny do akwa 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce nastawić się na rośliny w moim akwa mam 2x świetlówki 30W jedna z nich to FLORA-GLO 2800k a druga jakaś zwykła, która była w komplecie z pokrywą zamontowałem również świetlówkę 13W, czy to wystarczy do akwa z roślinami ? proszę o rady.

Mod.Janusz---Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest ważne, jestem w trakcie prac z CO2, nawozy stosuje i teraz chcę dostosować światło do roślin, a więc jakie było by najlepsze by było gęsto zarośnięte akwa, dodam że mam pokrywę z zestawu i ciężko będzie domontować dodatkową świetlówkę, lecz myślę e z 1 uda mi się zmieścić aktualnie mam 2x po 30W + dołączyłem 13W świetlówkę ,lecz do akwa 200l moim zdaniem nadal to za mało.

 

Mod.Janusz-Przyznaję ostrzeżenie za niewłaściwą pisownię.Regulamin--6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. do standardowej pokrywy 100 x 40 spokojnie możesz dołożyć dwie świetlówki T5 39W długość 86 cm. Sam ostatnio zmieniałem baniaczek na większy i od razu dołożyłem takie światełko. bez porównania ze standardowym oświetleniem. dodatkowe świetlówki mam przymocowane do standardowych T8 metalowymi uchwytami, które bez problemu dostaniesz na. na alledrogo :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...