Skocz do zawartości

Akwarium 60 l :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu "nowa" więc wypadałoby coś o sobie napisać. Mam na imię Stella i mam od niedawna, bo od paru dni 60 l akwarium.

Piszę z prośbą o pomoc. Obecnie w nim znajdują się:

- gupiki

- kiryski

-bojownik

Ale bardzo chciałabym mieć jeszcze jakieś rybki. Jakie byście mi zaproponowali? Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to ja nigdy nie zrozumiem ze ktos zaklada akwarium i pyta sie ludzi co ma tam wpuscic. no chyba cos ci sie podobalo zanim zakupilas zbiornik?wpusc sobie tam to co planowalas

A niektórzy nie mogą zrozumieć dlaczego krytykujesz co i rusz posty. Skoro jesteś człowiekiem wszechwiedzącym to po co przeglądasz forum. Każdy ma swój pierwszy raz i chce zasięgnąć porady. To chyba normalne prawda???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie moge czytac 2 tysisce razy tego samego czyli jakie rybki do 60 litrow albo do 45. bo tych tematow jest od groma na forum i to jest tylko zasmiecanie.co za roznica czy to jest 60l u kowalskiego czy 60 litrow u iksinskiego. moze tam trzymac dokladnie to samo. wiec pisanie caly czas tego samego jest dla mnie bezsensu chyba ze ktos narzeka na brak zajecia

 

mod: proszę o rozwiązywanie konfliktów przez pw, w tym momencie jest to zwykły off top i nabijanie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie moge czytac 2 tysisce razy tego samego czyli jakie rybki do 60 litrow albo do 45. bo tych tematow jest od groma na forum i to jest tylko zasmiecanie.co za roznica czy to jest 60l u kowalskiego czy 60 litrow u iksinskiego. moze tam trzymac dokladnie to samo. wiec pisanie caly czas tego samego jest dla mnie bezsensu chyba ze ktos narzeka na brak zajecia

Skoro nie możesz czytać to nie czytaj.Przecież nikt cię do tego nie zmusza a co do obsady, nie każdemu może się podobać pomysł Kowalskiego... Wystarczy grzecznie napisać żeby poszukać nie wszyscy młodzi forumowicze są obeznani.

 

mod: proszę o rozwiązywanie konfliktów przez pw, w tym momencie jest to zwykły off top i nabijanie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dużo gupików, bo aż 25 samiczek i 25 samców, gdyż kupowałam je na giełdzie zoologicznej. Kirysków jak narazie tylko 7 i 1 bojownika.

Pisze z prośba, bo jestem początkująca, a nie wiem jeszcze jakie rybki mogą żyć w jednym akwarium, nie chce kupować czegoś co może mi zjeść inne lub coś w tym rodzaju. Nie należę do osób, które wydają pieniądze w błoto. A jeśli coś Ci przeszkadza to nie wchodź na forum i nie czytaj tego co Cię denerwuję tylko to co cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google nie gryzie.

 

ludzie to do czego służy forum akwarystyczne , mi się wydawało, że do zdobycia wiedzy, (czy moze do czegoś innego?)

 

 

dużo za dużo masz tych gupików , ale jak masz komu je dać to nie zastanawiaj się dugo

 

ja bym Ci poleciła do akwarium na pewno neonki np. inessa , czy czarne bardzo ładnie się prezentują i są łagodne . kup tak po 8-10 szt. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz za dużo rybek :) widać ze jestes początkująca wiec doradze ci :)

oddaj 28 gupików bo masz ich za duzo :) kiryski zostaw :)

bojownik to samiec czy samica ?? (foto ponizej żebys mogła rozpoznac:))

obsada która nadaje sie do twojego akwa to :

10x samiec gupika

12x samica gupika

7x kirysek

to wszystko :)

PS. petenia nie pamietam kiedy byłas na forum ostatnio a ledwo co przyszłas robisz zamieszanie !!

ludzie mają prawo nie wiedziec i sie pytac a ty od razu wyzywasz ...co z tego ze zakłada sie tematy

ktorych raz...kazdy chce miec swoj temat .... jesli nie chesz to nie odpisuj i koniec !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dużo gupików, bo aż 25 samiczek i 25 samców, gdyż kupowałam je na giełdzie zoologicznej. Kirysków jak narazie tylko 7 i 1 bojownika.

Pisze z prośba, bo jestem początkująca, a nie wiem jeszcze jakie rybki mogą żyć w jednym akwarium, nie chce kupować czegoś co może mi zjeść inne lub coś w tym rodzaju. Nie należę do osób, które wydają pieniądze w błoto. A jeśli coś Ci przeszkadza to nie wchodź na forum i nie czytaj tego co Cię denerwuję tylko to co cię interesuje.

Jesli kogos takie posty denerwuja to niech nie czyta i nie pomaga... Kazdy zaczynal od zera i chcial wiedziec jak najwiecej, co prawda wpisac w google by ne zaszkodzilo ale jesli ktos juz zalozyl temat to mozna pomoc, a wiec maja tak duza liczbe gupikow w akwarium o takim litrazu, proponowalbym ci na tym poprzestac : Jak zaczna ci sie rozmnazac to nie bedziesz wiedziala co z nimi robic :P dlatego jesli mozesz to oddaj moze czesc znajomemu ( okolo 15 samiczek i 18 samcow ) i dokup np. parke pretnika karlowatego... Majac kiedys duze stadko gupikow nie wiedzialem co robic z mlodymi kiedy zaczely sie rozmnazac ;/ dlatego mowie z wlasnego doswiadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalogowac na forum potrafia ale w googlach poszukac juz nie? wedlug mnie to jest pisanie z braku zajecia

petenia widzę za to że ty na brak zajęcia nie możesz narzekać :D

 

co do pytania o obsade to pamiętaj ze jak kupujesz ryby żyworodne dobrze jest trzymać się tej zasady "1samiec 2samice 2samce 3 samice, chodzi generalnie o to żeby samic było zawsze więcej w akwa niż samców.

Ja bym dał 3mieczyki i około 10gupików ale każdy ma swoje ulubione rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...