Skocz do zawartości

Obsada do 60l.


kasia24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już sobie jakoś poradziłam, chociaż nie chcieliście mi pomóc w wątku dotyczącym parametrów wody :P:twisted:

Mój zbiornik ma jednak 60l a nie 80 jak wcześniej napisałam. Teraz spokojnie sobie rosną w nim roślinki, rybek brak. Nawożę od kilku dni Co2 z bimbrowni, parametry same się stabilizują, spada ph, i TwW, na TwO planuję woreczek przepływowy, powoli zaczynam rozważać obsadę.

 

Podłoże żwirek rzeczny, filtrus floran start (który lata mi po całym akwa :x ) coś zrobiłam źle, ale już za późno, może dosypie jeszcze warstwę żwiru jak roślinki podrosną.

 

Roślinki mam takie http://allegro.pl/piekny-zestaw-od-akwa ... 04345.html

Oświetlenie 15w + 2 energooszczędne żarówki.

Woda filtrowana przez torf.

Grzałki narazie brak.

 

W mniejszym zbiorniku na przeprowadzkę czeka już 6 razbor klinowych, 3 kirski spiżowe, 6 krewetek, nie znam rodzaju, resztę oddałam, te chcę zostawić.

Co mogę dokupić? z czasem oczywiście, narazie zależy mi by roślinki wzrosły ładnie bo są mikroskopijne.

 

Podobają mi się: Najbardziej danio czerwone, razbory hengela, razbory galaxy, neony czarne kiryski pigmej, otoski (tyle że tych trochę się boje utłuc brakiem doświadczenia, pomijając już to że nigdzie nie mogę ich dostać) ale chcę jakiegoś stwora do walki z glonami ponieważ już zauważyłam je na szybkach, oczywiście wiem że to moja wina, jakiś błąd, nie wiem jednak jaki :zamieszany:

No i z całkiem innych opcji, pielęgniczki ramireza, albo proporczykowiec z kap lopez - on chyba mały rośnie, ale też nigdzie go nie ma, pozatym niewiele informacji o nim znalazłam. Proszę podajcie mi jak mogę pomieszać opcje by mieć jak najrozmaiciej w tych gatunkach a jednocześnie nie przerybić. 60l to małe pole do popisu.

Proszę o możliwe zestawienia i cos z tego wybiorę. Chciałabym wszystkie haha, ale jak sobie policzyłam co mi się wyśniło to wychodzi 3,5 cm ryby na l wody, więc muszę was się poradzić bo inaczej grozi zagłada.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie, co ja robie źle że nie chcecie ze mną rozmawiać 8-) gdzie bym nie zapytała tam echo... Ach. Potem będzie krzyk że zła obsada bo czytając forum widzę że do krytyki każdy pierwszy się rwie do pomocy zaś chętnych brak. Swoją drogą poniekąd jestem w stanie zrozummieć.

Cóż wobec tego temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wiem że to moja wina, jakiś błąd, nie wiem jednak jaki :zamieszany:

Glon normalna rzecz, każdy miał z nimi do czynienia.

Co do samego tematu to spokojnie, nic nie zamykajmy ;) może trafiłaś na chwilową pustkę lub przeciwnie, ten Twój zaginął w setkach podobnych... daj nam szansę ;)

Ja bym zrezygnował z kirysków spiżowych na rzecz mniejszego gatunku, parę ramirezek jak najbardziej, aczkolwiek nie wiem jak to będzie z krewetkami. Danio bym z listy wyrzucił. Co do reszty ryb ławicowych... większość wybiera jeden gatunek w większej ilości i ten pomysł wydaje się mieć sens ;) W 60 l na 2 ławice po kilkanaście sztuk jest trochę za mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to naprawdę jest ich sporo do tej wielkości baniaka na forum. Sama przyznasz że nie raczyłaś nawet poczytać innych tematów z działu obsad, no ale dobrze.

 

Kiryski spiżowe odpadają. Rosną naprawdę duże.

Masz już rozbory klinowe. W takim razie dokup rozbor jeszcze z 6 do tego jeżeli chcesz kiryski to pigmejki lub panda no i jak już się uprzesz to pielęgniczki ramireza, ale osobiście bym ich nie dawał a zwiększył jeszcze ilość rozbor (ale to zależy jaki masz filtr).

 

Co do glona to czy przypadkiem słonko Ci w szybkę nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff dzięki:)

 

Słońce pada na akwa, do tego floran zasypałam tak że widać warstwę a ponoć tak nie powinno być, ale już trudno nic nie poradzę. Nie ma innej lokalizacji dla zbiornika w naszym domu przy moich dzieciakach.

Nie ma mowy bym oddała kiryski, muszą zostać, dla mojego autystycznego Adasia dla którego tworzę zbiornik, (choć nie ukrywam że i dla siebie też go tworzę) kiryski to są rekiny i nie można ich ruszyć, bo brzanka się nie zmieści:) Każdego dnia mały zagląda w zbiornik czy roślinki już podrosły i czy można wrzucić te "rekiny", z niecerpliwością czeka też na czerwoną rybe - właśnie dlatego myślałam o danio czerwonym, mnie też sie podobają - dlaczego nie mogę połączyć kilku małych ławic? nie wystarczy jak wezme np po 6 osobników z każdej?

 

eskulap-suw

No teraz to przesadziłeś. Skąd wiesz że nie raczyłam poczytać?dwa miesiące temu o rybkach nie wiedziałam nic totalnie, dziś tworzę zbiornik, nawoże co2 mam jakieś szalone gatunki roślin o których coś tam też już wiem, wszystko czytam z forum zawalając noce. Mimo to i tak nie znalazłam odpowiedzi na część pytań. Mogłabym wziąć zbiornik, wrzucić co się da i się nie martwić, ale w przypadku mojego dziecka gdyby rybki padały skończyło by się to dramatem, nie mówiąc już o "szczęściu" samych rybek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przepraszam za moje stwierdzenie, ale jest tyle obsad do tego zbiornika, że chyba większość popularnych obsad jest już kilka razy przewalone.

 

Co do czerwonej rybki jedyna jaka mi przychodzi do tego akwa to platki - są ich różne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby, niby... wybacz zakładanie śmieciowych tematów, ale nie znalazłam podobnych preferencji.

Dobra, narazie ze względów finansowych i tak muszę się wstrzymać z jakąkolwiek rybką więc nie ma pośpiechu. Ciężko jest więc chyba będę kompletować po sztuce :D

W tym akwa roślinnym zaczęły mi porastać jakieś dziwne twory, coś co wygląda jak pleśń, narośl, przezroczyste pod lekki brąz, jest wszędzie na roślinach szybach, wyglądają jak brunatnice więc może za słabe światło, napewno to nie okrzemki, łatwo się wyciąga, są jak wata, może za dużo torfu dałam i się załamuje to światło. Mąż krzyczy że wymyślam bo oświetlam 3 źródłami, 15w i dwie energooszczędne. Na dodatek wyłażą ślimaki, nie mam czasu, nerwów i finansów na to wszystko, rzuciłam się na zbyt głęboką wodę coś czuje że nic z tego nie będzie, śmieciowy zbiornik typowego Polaka.

 

No nic. abstrahując eskulap-suw - masz wspaniałe czteromiecze, dech zapiera, nigdzie takich dotąd nie widziałam, a zbiornik świetny.

Nad płatką myślałam, ale nie podobają mi się, młodemu jest wszystko jedno byle czerwone :D Myślałam że Danio czerwone będzie dobrym kompromisem. przemyślę mam duuuużo czasu, póki co nawet na sztukę nie ma.

 

 

Pozdrawiam i dzięki bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...