Skocz do zawartości

Narybek Gupika - Kotnik


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego rozmiaru jest narybek gupika zaraz po porodzie ? Czy 2,5mm otworki w kotniku będą odpowiednie, czy narybek się przez nie przeciśnie ?

 

Będę robić kotnik, pojemnik 8x8cm wysoki na 16cm. Muszę zrobić otworki, aby po umieszczeniu go w głównym akwa był przepływ wody i tlenu.

 

Może ktoś doradzi, gdzie umieścić otworki ? Kilka na dnie i kilka po bokach przy dnie, czy wyżej góry pojemnika ?

 

Nie posiadam drugiego akwa, grzałki, filtra..... a samica lada dzień się okoci.

 

Dzięki śliczne za wszelkie info i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego rozmiaru jest narybek gupika zaraz po porodzie ? Czy 2,5mm otworki w kotniku będą odpowiednie, czy narybek się przez nie przeciśnie ?

 

On jest naprawdę miniaturowy, przeciśnie się. W kotnikach, właśnie takich jak chcesz zbudować siatka jest bardzo, bardzo drobna. Proponuje właśnie nabyć sobie takie cudo w zoologu, nie będzie droższe niż 5zł. ;)

 

A co jak nie zdążysz? W sumie to się nic nie stanie. Gupiki mnożą się w zastraszającym tempie, jeszcze nie będziesz miał co robić z młodymi więc się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dać się im rozmnożyć w ogólnym akwa? Mam dość dużo rybek i mało roślin :/ Chyba, że chociaż spróbować zamontować ten pojemnik, może tam znajdą schronienie... Czytałem w jakimś artykule że narybek jest wielkości od 4-6mm, ale miałem wątpliwości :] dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x molinezja

5x neon innessia

1x bocja wspaniała

13x Gupik

miałem 2 gupiki ale kumpel likwidował akwa i nie miał co zrobić z resztą, a w sklepie ich nie chcieli.

 

Chyba tak zrobię = niech się dzieje wola Boża... :) w sumie tych roślin nie jest, aż tak mało, tylko są bardziej liściaste, niż jakieś mchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gatunków mięsożernych

Nie tylko typowi mięsożercy polują na narybek.

Zresztą przy tylu żyworódkach, stanie on się niebawem problemem. :P

 

Zostaw ryby w ogólnym, może coś się uchowa i oddaj komuś kto ma większy baniak tą biedną bocje wspaniałą. Domyślam się że tą dorastającą do 30cm i wybitnie stadną rybkę wpuściłeś tam na ślimaki. Są lepsze sposoby żeby ich się pozbyć, w dodatku takie długoterminowe np. Heleny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...