Skocz do zawartości

filtry-porady


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wiedzieć ile czasu filtr akwariowy musi być włączony teraz mam 24h cały czas,ale jednak w nocy trochę szumi a mam go u siebie w pokoju.Nie wiem czy może jest źle zamontowany czy po prostu tak funkcjonuje ale dość głośno szumi czy to normalne???

Filtr:model Hf-2001 moc:4.5W (filtr zewnętrzny)

 

___________________

 

Akwarium 20l (zamierzam kupić ponad 100l)

Rybki (wszystkie młode)

2 skalary

2 brzanki sumatrzańskie

2 pielęgnice

1 glonojad

 

W sklepie zoologicznym powiedziano mi że jeśli kupie akwarium 100l to mogę mieć taką obsadę rybek w akwarium(ponieważ brzanki mogą podgryzać płetwy skalarom,muszą mieć więc dużo miejsca i kryjówek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Filtr musi być włączony przez cały czas, ponieważ wytwarzają się w nim pożyteczne bakterie, które usuwają zanieczyszczenia, jeśli go wyłączysz bakterie zginą. W nocy zawsze słyszy się że coś głośno pracuje bo w otoczeniu jest cisza ;)

 

P.S. W złym dziale założyłeś temat, poprawny to: napowietrzenie i filtracja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

a jeśli wyłączę filtr na około 9h(przez noc)to rybki mogą zdechnąć

 

___________________

 

Akwarium 20l (zamierzam kupić ponad 100l)

Rybki (wszystkie młode)

2 skalary

2 brzanki sumatrzańskie

2 pielęgnice

1 glonojad

Po pierwsze żadna ryba (oprócz brzanek) nie nadaje się do 20 L- jeśli kupisz 100L będzie ok.

Rybki mogą zdechnąć i cenne bakterie z filtra zginą! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić markowy filtr i wtedy hałas zniknie . To jest właśnie oszczędność, kup mercedesa będziesz miał cisze, a ty kupiłeś poloneza, niektórzy uważają że to dobry samochód, tak samo jak ten filtr. Ja już przechodziłem przez aqaszuty i inne badziewia, mam tego pełno - ktoś chce ?, teraz idąc do sklepu po filtr nie zastanawiam się i jakoś cena jest najmniej ważnym kryterium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli wyłączę filtr na około 9h(przez noc)to rybki mogą zdechnąć

 

___________________

 

Akwarium 20l (zamierzam kupić ponad 100l)

Rybki (wszystkie młode)

2 skalary

2 brzanki sumatrzańskie

2 pielęgnice

1 glonojad

Po pierwsze żadna ryba (oprócz brzanek) nie nadaje się do 20 L- jeśli kupisz 100L będzie ok.

Rybki mogą zdechnąć i cenne bakterie z filtra zginą! ;)

:o:o Skalary w 20l? Brzanki też się nie nadają do takiego akwarium!

Filtr musi chodzić 24h/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić markowy filtr i wtedy hałas zniknie . To jest właśnie oszczędność, kup mercedesa będziesz miał cisze, a ty kupiłeś poloneza, niektórzy uważają że to dobry samochód, tak samo jak ten filtr. Ja już przechodziłem przez aqaszuty i inne badziewia, mam tego pełno - ktoś chce ?, teraz idąc do sklepu po filtr nie zastanawiam się i jakoś cena jest najmniej ważnym kryterium .

Za Daleko mieszkasz :( zawsze się przydadzą jak za Free :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...