Skocz do zawartości

Kosiarka, otosek - czym, karmić?


komanch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni gości u mnie kosiarka i 2 otoski. Pozbawiły mnie one praktycznie całego kompletu mini glonów i okrzemek jaki przez moment posiadałem. Nie bardzo wiem co im teraz wrzucić do jedzenia. Mam płatki Tropicala supervit, ovovit i biovit, dafnie (suszone rozwielitki) i granulat (tropical kirysek). Czy coś z tego spokojnie się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić pokarmy dla ryb dennych-w tabletkach np. Sera Vipachips lub Tropical Green Algae Wafers. Te pokarmy które już masz również się nadają, bo ryby denne pobierają pokarm z dna, a więc resztki pokarmu które opadają na dno są zjadane przez ryby denne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kosiarki jedzą zwykłe płatki dla ryb, które pobierają z dna, z toni wodnej jak i z powierzchni, a do tego zjadły mi prawie cały mech, dlatego planuję zakup tabletem ze spiruliny. Natomiast otosek tylko i wyłącznie spędza czas na czyszczeniu szyb i roślin i korzeni, także dla nich będą te tabletki naklejane na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni gości u mnie kosiarka i 2 otoski

Ale wiesz, że to ryby stadne??

Co do pokarmu to nie będą wybrzydzać, zjedzą to co inne ryby czyli płatki, mrożonki itp.

Tak wiem, otosków jeszcze dorzucę z 3-4, ale kosiarka tylko jedna będzie, czy to dla niej bardzo duży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni gości u mnie kosiarka i 2 otoski

Ale wiesz, że to ryby stadne??

Co do pokarmu to nie będą wybrzydzać, zjedzą to co inne ryby czyli płatki, mrożonki itp.

Tak wiem, otosków jeszcze dorzucę z 3-4, ale kosiarka tylko jedna będzie, czy to dla niej bardzo duży problem?

Taki duży to problem nie jest, ale kosiarka lepiej by się czuła w większym towarzystwie

Jeśli chodzi o pokarm to spirulina z tropicala, ale dowiedz się czy w Twoim zoologicznym może jest możliwość kupienia tańszej spiruliny o takim samym składzie (ja kupiłam ją za 3zł.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kosiarka tylko jedna będzie, czy to dla niej bardzo duży problem?

Co to za głupie pytanie? :zamieszany: Pewnie masz akwa 60L tak? Jasne, że to duży problem dla Niej i dla reszty Twoich ryb. Jeśli ryba lubi towarzystwo swojego gatunku to raczej nie polubi od tak tego, że jest sama jak palec. Zresztą zobaczysz sam za chwilę, że atakuje Ci pozostałe ryby. Może wtedy zrozumiesz.

 

Taki duży to problem nie jest

Zastanów się zanim coś napiszesz okej? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że kosiarka jak nie miała gdzie poskubać glonów to zabierała się za niektóre roślinki.Problem rozwiązała świetnie sałata,którą podawałem ampulari.Bardzo jej smakuje.Prócz tego pokarm dawkuję tak,żeby troszkę spadło na dno dla dennych rybek i rzadko kiedy wybrzydza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kosiarka tylko jedna będzie, czy to dla niej bardzo duży problem?

Co to za głupie pytanie? :zamieszany: Pewnie masz akwa 60L tak? Jasne, że to duży problem dla Niej i dla reszty Twoich ryb. Jeśli ryba lubi towarzystwo swojego gatunku to raczej nie polubi od tak tego, że jest sama jak palec. Zresztą zobaczysz sam za chwilę, że atakuje Ci pozostałe ryby. Może wtedy zrozumiesz.

 

Akwarium nie jest duże, ale ma 100l. Póki co kosiarka jest łagodna, zobaczę jak będzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...