Skocz do zawartości

oświetlenie optymalne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym sie dowiedzieć jakie oświetlenie akwatium 200l jest optymalne do prawidłowego rozwoju roślin by wyglądały na zdrowe i szybko rosły aktualnie posiadam 2 świetlówki po 30V czy to nie jest czasem zamało ? słyszałem tez o specjalnym oświetleniu pod kątem roślin co otym myślicie.

 

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym oświetleniem będzie 1 W na litr a wystarczającym 0,50W na litra a znów optymalnym 0,70W na litra a że tym masz 2x30V to naprawdę masz mało światła pewnie chodziło ci o 2X30W ;)

 

Masz teraz 0,3W dodając jeszcze 2 świetlówki po 30W będziesz miał 0,6W a tyle światła na średnio wymagające roślinki starczy do tego odbłyśniki i masz o 20% światła więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 0,36W/l to rosła mi tylko jedna małowymagająca roślinka i glony, a teraz po dołożeniu oświetlenia do 0.6 W/l rośnie mi praktycznie wszystko, a raz w tygodniu mam 2 godzinę wyjęte z życia :lol: na przecinanie przerośniętych roślin. Napewno trzeba dołożyć oświetlenie, ale uważaj - trzeba to zrobić z głową - na początek włączać na kilka godzin i stopniowo zwiększać. Inaczej możesz mieć wysyp glonów :evil: Zajrzyj do tematu związanego z oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam 2 świetlówki po 30V

 

Nie ma 30voltowych świetlówek, ale natomiast są 30 WATOWE- może takie masz?

 

 

 

Erykz zapomniałeś dodać że mając 1W/l to potrzebne są nawozy oraz CO2 nie mówiąc o testach.

Szczerze mówiąc to sam bym się obawiał o założenie tak silnego oświetlenia bo jeden mały błąd i wysyp glonów murowany mimo że akwa mam nie od dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...