Skocz do zawartości

Gurami


Klaraa16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parkę gurami już jakiś czas i dzisiaj zauważyłam ze samiec gurami ciągle pogania samice ,co tylko podpłynie już jest goniona po całym akwarium tylko ją gania innych rybek nie,a nigdy wcześniej jej nie ganiał .I dzisiaj zauważyłam ,że samica gurami ma jakiś zaokrąglony brzuch ?

Czy wiecie dlaczego jest poganiana ? i dlaczego ma zaokrąglony brzuch ? chyba raczej się nie przejadła ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyraźnie wiać po Twojej parce gurami,że samica zaszła w ciążę. A samiec się za nią ugania, bo pewnie chce jeszcze raz odbyć z nią tarło. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozmnażaniu gurami, wszystkie informacje o tym znajdziesz na http://www.akwarium.vegie.pl/gurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nastąpi niedługo tarło więc samiec pogania w tym celu samicę ,powinnaś się zaopatrzyć w zbiornik

tarliskowy masz tam pielęgniczki mogą być zagrożeniem dla ikry.

Zbiornik ten powinien być wyposażony w kryjówki jak grota i powinien być gęsto porośnięty roślinnością w

celu zapewnienia samicy kryjówek.

Na pw dostaniesz pomocny link.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to masz parkę gurami? To jest duży błąd. Powinieneś mieć 2-3 samice na jednego samca. Lepiej 3. Wtedy agresja samca rozkłada się na wszystkie samice i jest wtedy szansa że samica z ikrą doczeka tarła. Bo może być tak że samiec ją po prostu zatłucze. Puchlinę bym raczej wykluczył, to jest normalne zachowanie tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale czy zaokrąglony brzuszek samicy zauważyłaś po karmieniu?

I czy minęło 5h po karmieniu od tego spostrzeżenia, bo może to jest przejedzenie, a że samiec ma jedną samiczkę to gania tylko za nią.

A no i koniecznie jak koledzy wyżej wspominali dobrze by było dokupić z 2 samiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj w zoologicznym i pani niestety nie przywiozła gurami ale w poniedziałek bd mieć dostawę to kupie 2 samiczki ; ) Wczoraj karmiłam rybki rano a tak po południu jak przyszłam ze szkoły ok.16:00 zauważyłam że samic bez przerwy gania samice i ,że ma zaokrąglony brzuch ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo możliwe, że samczyk przymierza się do tarła.

Oczywiście jeśli już w zoologu będą samiczki to dobrze będzie jak dokupisz, żeby samczyk nie zagonił tej jednej samiczki.Jeśli będzie miał 3 to może zainteresuje się trójką i samiczki nie będą za bardzo męczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...