Skocz do zawartości

wartosc KH-24 czy to możliwe pomocy


mastora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj robiłem testy kropelkowe zoolek i wyszło mi KH-24 czy to możliwe?W instrukcji napisane jest,że ilość kropli,która spowoduje zmianę barwy odpowiada twardości ogólnej w stopniach niemieckich 1*odpowiada zawartości 10mg tlenku wapnia w 1 litrze wody.U mnie zmiana barwy wystąpiła po 24 kroplach,czyli rozumiem,że twardość węglanowa wynosi 24mg/l.Dodam,że do podmiany używam wody z biedronki .Proszę o pomoc ,co mam robić?Czytałem, że pomaga szyszka olchy,czy też woda destylowana i jeszcze jedno jak obniżyć PH,bo też mi się nie podoba wynosi 7,6.POMOCYzbiornik 180L

 

zbiornik 180l

oświetlenie

1 x zwykła świetlówka 30w

2 x silvania aquastar T5 39w 11godz/doba

odbłyśniki

 

filtr kubełkowy

filtr wewn. aquael 24godz/doba

 

nawożenie CO2 ( butla co2)

aqua plant tropical

podłoże ActiSubstrate firmy Acti

kulki gliniano-torfowe

mikroelementy

 

parametry wody

 

PH-7,6

KH-24

NO2-0

NO3-20

PO4-0,25

FE-0,5

GH-12

NH3-0,005

 

podmiana wody

20L/tydzień

 

roślinność

 

anubias

heniek duży

bakopa drobnolistna

limnofila bezszypułkowa

nurzaniec

żabienica amazońska

nadwódka glabra

 

mieszkańcy

 

 

7x skalar

4x kosiarka

3x gupik

3x mieczyk

3x molinezja

2x kirys spiżowy

2x kirys pstry

3x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak najbardziej możliwe (sama mam taka kranówkę). Woda jest z ujęcia ze studni głębinowych. Na twoim miejscu zmierzyłabym parametry wody z biedronki i parametry wody z kranu. Może się okazać, że kranówka pod tym względem jest o wiele lepsza. Co do zmiękczania wody u mnie nie podziałały ani szyszki ani korzenie. Poza tym przy dużych ich ilościach woda przybierze herbaciany kolor. W krewetkarium wodę zmiękczyłam poprzez dużą ilość lignitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wysokim KH żeby obniżyć PH musiałbyś dodać tak wielkie ilości szyszek itp że ryb byś nie widział z powodu koloru wody, a i tak PH niewiele by opadło. Zakup wody destylowanej na dłuższa metę nie opłacalny zwłaszcza przy dużym litrażu. Jedyne wyjście to inwestycja w filtr RO3 koszt około 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym filtrem to na razie muszę się wstrzymać,czyli ratuje mnie tylko woda destylowana myślę,że na początek 30% wody z biedronki i 70% wody destylowanej to będzie dobra proporcja?I jeszcze jedno nie miałem nigdy do czynienia z filtrem RO jakby ktoś mógłby podrzucić jakiś link,żebym się zapoznał jak montować jak to działa itd.to byłbym wdzięczny

 

 

 

viewtopic.php?f=112&t=32784

post-3741-13685163815179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wybrałem wodę z biedronki,bo podmieniając wodą z kranu miałem NO3 powyżej 80mg/l sama kranówka ma powyżej 40mg/l i fakt ,jak zacząłem lać wodę biedronkową to NO3 znacznie spadło,ale znowu podniosło się KH i PH i teraz muszę rozwiązać ten problem.Jak mówiłem spróbuję z wodą destylowaną i będę widział rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wg tego tematu coś mi się nie zgadza:

viewtopic.php?f=10&t=28512&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Chyba, że używasz innej wody.

 

Dopuszczalny poziom azotanów w wodzie do spożycia wg PN wynosi 50 mg/l. Więc nie zazdroszczę tego co pijesz.

 

Faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest filtr RO (koszt 100-200zł) ale i tak wyjdzie taniej niż ciągłe kupowanie destylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale wiem o tym,że na dłuższą metę to trochę drogi interes,ale na dzień dzisiejszy muszę działać szybko i skutecznie,więc myślę iż woda destylowana tymczasowo pomoże rozwiązać ten problem,tylko teraz pytanie,czy mieszać ją z wodą z marketu,czy też z kranówką.A swoją drogą dziś kolega dał mi wodę przepuszczoną przez filtr,który kupił parę dni temu w NETTO i muszę powiedzieć,że ma całkiem niezłe parametry.Tylko,że taki filtr wystarcza na przepuszczenie 170L wody i wkład do wymiany.Koszt takiego filterka to ok.30zł,a wkłady nie wiem ile kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...