Skocz do zawartości

Bojownik-porada


łuska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jak powinno się go trzymać oprócz w haremach? W ogóle w jakich proporcjach najlepiej trzymać te rybki?

 

Mam akwarium 54 litry w nim mam 12 neonów,7 młodziutkich platek i 4 otoski i to już chyba max w moim akwarium i bojownik tam chyba nie będzie mile widziany?

 

Bo jeśli nie to chciałabym kupić 2 akwarium dla tych rybek (tudzież rybki) i stąd moje pytanie.

 

Proszę o porady. Z góry dziękuję.

 

P.S czy jeśli zmieniłabym obsadę z neonów na bystrzyka amandy to czy bojownik też się do niech nadaję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jak powinno się go trzymać oprócz w haremach? W ogóle w jakich proporcjach najlepiej trzymać te rybki?

 

Bojowniki najlepiej trzymać w haremie. Znaczy możesz trzymać też jednego bojka, ale będzie samotny ;):D

 

 

Mam akwarium 54 litry w nim mam 12 neonów,7 młodziutkich platek i 4 otoski i to już chyba max w moim akwarium i bojownik tam chyba nie będzie mile widziany?

 

Bojek nie będzie tam mile widziany choć by dla tego że może ganiać inne rybki

 

Bo jeśli nie to chciałabym kupić 2 akwarium dla tych rybek (tudzież rybki) i stąd moje pytanie.

 

Kup dla nich ;)

 

P.S czy jeśli zmieniłabym obsadę z neonów na bystrzyka amandy to czy bojownik też się do niech nadaję?

Nadawały by się, ale to czy by przeżyły zależy od charakteru bojownika ;) bo może żyć z nimi w zgodzie, ale może sie okazać też ze ten bojownik to będzie maszyna do zabijania :|

 

PS: Poczytaj to:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=7147

Tu są obsady do zbiorników od 20-25 i 60L. Może ci coś przypadnie do gustu i zobaczysz czy możesz trzymać z tym bojki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jak powinno się go trzymać oprócz w haremach? W ogóle w jakich proporcjach najlepiej trzymać te rybki?

Zwykle optymalnie jest trzymać samego samca. Haremy tylko wtedy gdy mamy dostatecznie duże akwarium i czas na zwiększoną obserwację rybek. Bojki są wybuchowe, a gdy pojawiają się kobiety, jest albo fajnie, albo jest wojna. Z tym trzeba uważać. Przy haremie np. należy dbać żeby temperatura zbyt dużo nie skoczyła, a bojek nie miał okazji budować gniazda. Tarło bojków w akwarium ogólnym może kończyć się różnie. Łatwo go uniknąć, ba - powiedziałbym że bojki nawet dość trudno rozmnożyć, ale trzeba wiedzieć na bieżąco co się dzieje w baniaku.

Mam akwarium 54 litry w nim mam 12 neonów,7 młodziutkich platek i 4 otoski i to już chyba max w moim akwarium i bojownik tam chyba nie będzie mile widziany?

Swego czasu miałem w takim baniaku 8 platek i to był max. Widziałem też 12-14 neonów z haremem bojków i to też był max. Rybek przydennych nie liczę. Do tego co tam masz, bojka bym nie dodawał, chyba że zmniejszysz liczbę platek do 1+2 i dokupisz ze 2 otoski. Do haremu trzeba by było jeszcze bardziej przebudować obsadę.

P.S czy jeśli zmieniłabym obsadę z neonów na bystrzyka amandy to czy bojownik też się do niech nadaję?

Nie bardzo, patrz powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...