Jump to content

Kamienie- A pęknięte dno

saraaaa
 Share

Recommended Posts

Witam, mam akwarium 450l, pod akwarium jest mata jednak między kamieniami a akwa już brak. Kamienie to wapień filipiński( bardzo bardzo ciężki). Wpadłam na wypowiedź że może pęknąć dno więc szybko wyciągnęłam kamienie. Teraz pytanie czy szkło straciło już swoją wytrzymałość, jakieś odprężenia już powstały?

Jestem już po stracie jednego więc obawiam się że pewnego dnia pęknie i to....

Akwarium chodziło jakiś tydzień z tymi kamieniami...

AsFeron-- piasek jakoś chyba amortyzuję a ja mam kamienie a na to jeszcze ten cholerny wapień wrrrrr

Nie znam się na fizyce ale nie wiem czy to szkło już nie jest jakoś osłabione( czy to wogóle możliwe).

3 miesiące temu pękło mi 450l w środku nocy i nie chce przeżywać tego znowu, pomijam fakt ze teraz chodzę wokół nowego i tylko nasłuchuję jak szurnięta :)

ha! na razie nie posiadam :D dojrzewa sobie. Za chwile wymienię podłoże na piach i będzie malawi.

Tak mam w planach i ile już dna nie zaryłam :/

edit

z powodu braku maty POD akwarium....a teraz jak się dowiedziałam musi być jeszcze W akwarium...się człowiek uczy na błędach

Czy konieczna... nie zawsze. Posiadając duże i ciężkie skały trzeba zwrócić uwagę na to, żeby bezpośrednio między nimi a szkłem nie znalazły się mniejsze kamyczki, które naciskane z góry kumulują siłę nacisku na bardzo małą powierzchnię i to faktycznie może być przyczyną pęknięcia dna.

Jeżeli to ma być malawka, to jak najbardziej na dno musisz położyć styropian ,na styropian w miarę stabilnie ustawisz kamulce , Kamieni nie opieraj o szyby boczne .(Pyszczaki bardzo kopią w podłożu )następnie sypiesz podłoże czyli piasek 1-2mm