Skocz do zawartości

parametry wody


bombelek8913
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na tym forum ;) Witam was bardzo serdecznie.

 

Mam problem a mianowicie;

 

posiadam akwarium 300l w srodku sa już rybki

30 gupików

20 neon inessa

4 kiryski

samica mieczyka

2 glonojady

czarny ślimak

Filtr kubełek hw 302 oraz wewnętrzny turbo 650 jako mechaniczny z dużą gąbką . Akwarium nie stało 2 tygodni tylko 2 dni i potem zostały wpuszczone rybki oczywiscie nie wszystkie na raz . Dodam że nie mam żywych roslin tylko sztuczne chciałbym żywe ale boje się że nie podołam temu że doprowadze do katastrofy.

Mój problem polega na tym że dzisiaj zrobiłem testy wody paskami Tropical 5 test in 1 i wyszlo mi;

no3 0

no2 10

gh 4

kh 4

ph 7,2

 

i sadzę ze no2,gh,kh są złe do akwarium dodalem bakterie nitryfikacyjne .

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sadzę ze no2,gh,kh są złe do akwarium dodalem bakterie nitryfikacyjne .

Proszę o pomoc

 

Zrobiłeś po swojemu, zbyt wcześnie wpuściłeś ryby, to teraz masz problem. To było błędem. ;)

 

Bakterie z butelki to pic na wodę, nic nie dadzą.

 

HW302 jest za słaby. Ja go mam w o połowę mniejszym baniaku i jest na styk. U Ciebie dwa takie to minimum.

 

Brak żywych roślin które pobierają związki azotu też przyczynia się w pewnym stopniu do obecnego stanu rzeczy. Są rośliny które utrzyma każdy na prawie każdym świetle, nawet bez specjalnego nawożenia.

 

Na dzień dobry duża podmianka, więcej niż 1/3 wody. Głodówka u ryb. Kup żywe rośliny, najlepiej takie szybko rosnące jak moczarka.

 

Co do twardości wody jest ok. Problemem są związki azotu. Jak nic nie zrobisz to zaraz będziesz wyławiał padnięte rybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...