Skocz do zawartości

Brzanki sumatrzanskie vs Skalary


misiek60634
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie skalary wcześniej czy później wejdą w spór z brzankami. Chociażby podczas swojego tarła. Jak wiadomo skalary są za wolne żeby odeprzeć atak brzanek. No i jak taka jedna brzanka się porządnie uprze to zrobi ci z skalara kadłubka.

Jeżeli chcesz ryzykować to proponowałbym wpuścić duże skalary, żeby brzanki bały się ich wielkości. Ale i tak według mnie płetwy przede wszystkim brzuszne będą obgryzane.

Ale to tylko moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyszłych zbiorników około 500 litrowych to najpierw proponuje je założyć później myśleć o rybach, bo jest to dość duży zbiornik i często różnie to z nim wychodzi ;)

 

No ale jeśli uda Ci się go postawić to myślę, że Skalary i brzanki nie powinny być problemem.

2+2 skalary i 20 brzanek powinny być ok.

No i oczywiście można co nie co dołożyć innych gatunków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli uda Ci się go postawić to myślę, że Skalary i brzanki nie powinny być problemem.

2+2 skalary i 20 brzanek powinny być ok.

Idąc tym tropem - zbiornik będzie duży i że te ryby nie będą wchodzić sobie w drogę uważam to za bzdury.

 

To tak jak by napisać że np. neonki można trzymać z np akarą pomarańczowopłetwą, lub inna większą pielęgnicą przy założeniu że mamy akwarium ok 1500l. Ryby same wybierają gdzie chcą pływać. I jak będą chciały to się i tak spotkają a wtedy różnie to może być.

 

Od bardzo dawna są klepane pewne schematy w łączeniu ryb. I z tego co pamiętam ktoś kiedyś napisał skalarom i brzanką w jednym akwarium mówię stanowcze nie :) I taka opinie znajdziesz na wszystkich stronach z opisem żaglowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że skalary są rybami majestatycznymi, z długimi płetwami.

Brzanką są dynamiczne i ruchliwe.

Wydaje się, że to złe połączenie, ale pamiętajmy, że te brzanki w większej grupie bardziej zajmują się sobą i w pewnym stopniu zaprzestają obgryzania płetw innym rybom.

Jestem w kropce ;)

Jeśli się już zdecydujesz, sprawdź zachowanie brzanek w stosunku do większych przyjaciół.

Może brzanki zajmą się jednak sobą i będzie dochodzić jedynie do niewielkich zaczepek.

Wszystko możliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie takie co prawda jest możliwe, ale jest też ryzykowne.

Zależność podobna jak przy bojkach i pawich oczkach, tylko w drugą stronę. Większa szansa na problemy.

 

To prawda że w dużej grupie brzanki będą zajmować się raczej sobą, ale nigdy nie wiadomo co im odbije.

Może zamiast sumatr pięciopręgie? Dużo bezpieczniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...