Skocz do zawartości

za wysoki amoniak?


msx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

akwarium dojrzewa juz 2-3tygodnie i za kazdym razem jak sprawdze amoniak to az sie boje bo prawie caly czas jest na poziomie 8.0-4.0, i tu ciekawostka mam mała rybke mieczyka od samego poczatku , nadal zyje i ma sie dobrze , to jak to jest mozliwe jak ja czytalem ze 4.0-8.0 to dawka smiertelna dla ryb

testy mam firmy API jutro pojade do kolegi po inne bo nie chce mi sie wierzyc zeby taki byl wysoki amoniak a rybka żyła

co o tym myslicie czy to normalne? jak tak to sproboje wrzucic na początek juz gupiki

dodam ze testy na wszystko inne sa OK

jedynie troszke zle wychodzi NO2 i NO3 ale nie ma tragizmu ale to pewnie przez to ze nie podmieniam wody

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoniak i no2 bezwzględnie musi wynosić 0 przed wpuszczeniem ryb.

Wszystko robisz jak należy? Filtr 24/7? Jedzenie nie zalega na dnie? Nie lejesz do baniaka jakiś preparatów?

 

Narybek jest wytrzymalszy od dorosłych ryb, ale tak czy siak ta wartość amoniaku powinna go zabić. Sprawdzałeś jak wychodzą testy twojej kranówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoniak i no2 bezwzględnie musi wynosić 0 przed wpuszczeniem ryb.

Wszystko robisz jak należy? Filtr 24/7? Jedzenie nie zalega na dnie? Nie lejesz do baniaka jakiś preparatów?

 

Narybek jest wytrzymalszy od dorosłych ryb, ale tak czy siak ta wartość amoniaku powinna go zabić. Sprawdzałeś jak wychodzą testy twojej kranówki?

no3-100

no2-5

gh-16

kh-6

ph-7,2

cl2-0

test tetry 6in1

 

nie karmie rybki

filtr fluval205 dziala caly czas ale dopiero 1tydzien wczesniej miałem wewnetrzny wyciagnąlem go przedwczoraj

wlewałem do filtra bakterie

i raz amonia remover do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no3-100

no2-5

Wartości śmiertelne dla ryb...

filtr fluval205 dziala caly czas ale dopiero 1tydzien wczesniej miałem wewnetrzny wyciagnąlem go przedwczoraj

wlewałem do filtra bakterie

i raz amonia remover do wody

I tym "popsułeś" cały proces dojrzewania [i znacznie go wydłużyłeś], w którym chodzi o rozwój pożytecznych bakterii - głównie w filtrze. Ty wymieniłeś filtry podczas dojrzewania i to jeszcze w zły sposób... Akwarium w tym momencie nie jest dojrzałe.

 

Jakie bakterie wlewałeś? Te preparaty itd. to pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no3-100

no2-5

Wartości śmiertelne dla ryb...

filtr fluval205 dziala caly czas ale dopiero 1tydzien wczesniej miałem wewnetrzny wyciagnąlem go przedwczoraj

wlewałem do filtra bakterie

i raz amonia remover do wody

I tym "popsułeś" cały proces dojrzewania [i znacznie go wydłużyłeś], w którym chodzi o rozwój pożytecznych bakterii - głównie w filtrze. Ty wymieniłeś filtry podczas dojrzewania i to jeszcze w zły sposób... Akwarium w tym momencie nie jest dojrzałe.

 

Jakie bakterie wlewałeś? Te preparaty itd. to pic na wodę.

filter start
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę, fotomontaż.

 

To powinno wyglądać tak:

- Wcześniej wewnętrzny działa.

- Kupujesz nowy filtr, montujesz go.

- Nie odłączasz starego, który już zaczął dojrzewać.

- Oba filtry powinny pochodzić razem dłuższy czas.

- Dopiero wtedy demontujesz stary filtr.

 

Akwarium traktuj jako takie które dojrzewało dopiero tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę, fotomontaż.

 

To powinno wyglądać tak:

- Wcześniej wewnętrzny działa.

- Kupujesz nowy filtr, montujesz go.

- Nie odłączasz starego, który już zaczął dojrzewać.

- Oba filtry powinny pochodzić razem dłuższy czas.

- Dopiero wtedy demontujesz stary filtr.

 

Akwarium traktuj jako takie które dojrzewało dopiero tydzień.

dlaczego zrezygnowałem z tamtego? bo strasznie miałem metna wode caly czas

po wyjęciu tamtego w ciągu dwóch dni zrobila sie klarowna jeszcze nie kryształ

 

ok jeszcze bede czekał

myślalem może wlać do akwa ten sera biotrivec żeby przyśpieszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lać nie trzeba, ale też nie zaszkodzi. Podmiany rób co tydzień, szczególnie że to już trochę trwa.

 

Zmętnienie przy wcześniejszym filtrze miało prawdopodobnie podłoże biologiczne i samo by znikło po pewnym czasie. Nie wykluczam że taki okres mało klarownej wody czeka Cię ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lać nie trzeba, ale też nie zaszkodzi. Podmiany rób co tydzień, szczególnie że to już trochę trwa.

 

Zmętnienie przy wcześniejszym filtrze miało prawdopodobnie podłoże biologiczne i samo by znikło po pewnym czasie. Nie wykluczam że taki okres mało klarownej wody czeka Cię ponownie.

ale wlasnie czytalem ze przy dojrzewaniu nie powinno sie podmian wody robic bo to wydlurza dojrzewanie nie wiem czy to prawda ale na kilku forach czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wydłuża czy nie, ale ty nie masz normalnego dojrzewania akwarium. U Ciebie woda stoi już 3 tygodnie, a cykl nitryfikacyjny ze względu na wymianę filtra nawet się nie rozkręcił. Podmieniaj już wodę normalnie, bez tego się nie obejdzie.

co ile podmieniac te wode i ile jej podmieniac zeby bylo wszystko ok juz teraz?

czy po 10l wystarczy co 3 dzien czy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

myslałem ze odpowiesz mi jak i ile dokładnie mam podmieniać ta wodę w takim stanie akwarium jak jest teraz

a testy amoniaku mam kropelkowe nie paskowe

sprawdzałem tez na paskowych i są takie same odczyty

Mam 10litrow odstanej wody chyba ze trzeba wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rybkę która tam pływa, podmieniłbym +/- połowę, może trochę mniej. Za 2-3 dni 1/3, później znowu to samo, później 1/4 i już co tydzień normalnie. To tylko orientacyjne wartości, nie można powiedzieć "tyle i tyle wtedy", bo to zależy od parametrów. Do dwóch tygodnie wszystko się powinno ustabilizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rybkę która tam pływa, podmieniłbym +/- połowę, może trochę mniej. Za 2-3 dni 1/3, później znowu to samo, później 1/4 i już co tydzień normalnie. To tylko orientacyjne wartości, nie można powiedzieć "tyle i tyle wtedy", bo to zależy od parametrów. Do dwóch tygodnie wszystko się powinno ustabilizować.

dzieki ale napisze ci jeszcze że nie mam prawdziwych roślin tylko sztuczne

wszędzie piszą ze muszą być prawdziwe rośliny ale znalazlem na różnych forach że dla początkujacych jest lepiej miec sztuczne, pozniej chce zalozyc 200l ale narazie to zostaje i w takim stanie jakim jest , znajomych paru tez ma tylko sztuczne rosliny w swoich akwach i ladnie wszystko działa, widocznie u mnie błąd jest z tym filtrem i dlatego tak długo muszę czekać, teraz mam 11 dni wolnego to bardziej sie do tego przyloze z tym podmienianiem wody itd..

później znowu to samo

czyli tez polowe wody wymienić i dopiero 1/4 a co tydzien 10-20% tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw duża podmiana, później mniejsze, później normalne. Akwarium powinno dojrzeć za jakiś czas samo, zbicie amoniaku teram ma na celu polepszenie warunków bytowych dla tej rybki którą tam masz.

 

Z roślinami, popełniłeś bardzo dużą wtopę. Pochłaniają one ogromne ilości NO3 i inne związki azotu. Początkującym zdecydowanie łatwiej wystartować z roślinami. Wiele da się utrzymać bez specjalnego światła i drogiego nawożenia. Leć do sklepu, nakup sobie moczarek. Roślinka kosztuje grosze, utrzymasz ją bez problemu na każdym świetle, a dodatkowo pochłania ona ogromne ilości związków azotu z którymi masz problem.

 

Sztuczne rośliny to same kłopoty. Ryby mogą się o nie ranić. Nie pochłaniają szkodliwych związków, wprost przeciwnie - nie wiadomo co mogą takie sztucznie malowane rośliny z tworzywa sztucznego wypuszczać do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw duża podmiana, później mniejsze, później normalne. Akwarium powinno dojrzeć za jakiś czas samo, zbicie amoniaku teram ma na celu polepszenie warunków bytowych dla tej rybki którą tam masz.

 

Z roślinami, popełniłeś bardzo dużą wtopę. Pochłaniają one ogromne ilości NO3 i inne związki azotu. Początkującym zdecydowanie łatwiej wystartować z roślinami. Wiele da się utrzymać bez specjalnego światła i drogiego nawożenia. Leć do sklepu, nakup sobie moczarek. Roślinka kosztuje grosze, utrzymasz ją bez problemu na każdym świetle, a dodatkowo pochłania ona ogromne ilości związków azotu z którymi masz problem.

 

Sztuczne rośliny to same kłopoty. Ryby mogą się o nie ranić. Nie pochłaniają szkodliwych związków, wprost przeciwnie - nie wiadomo co mogą takie sztucznie malowane rośliny z tworzywa sztucznego wypuszczać do wody.

mieszkam w Anglii tutaj nie wiem jak nazywa się moczarka czy inna jakaś roślina łatwa w utrzymaniu, pójde do sklepu to mi wcisna byle co i bede miał wtedy dopiero klopoty,

bo oni na niczym sie tutaj nie znaja żeby tylko sprzedać i cześć, sam widzisz ze kupiłem akwarium 100l a filter w zestawie miałem 20us galon(76l)

wyśle ci fotke na pw mojego akwa jak teraz wygląda, zeby nie te wartosci wody to woda już jest kryształ co filter to filter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw duża podmiana, później mniejsze, później normalne. Akwarium powinno dojrzeć za jakiś czas samo, zbicie amoniaku teram ma na celu polepszenie warunków bytowych dla tej rybki którą tam masz.

 

Z roślinami, popełniłeś bardzo dużą wtopę. Pochłaniają one ogromne ilości NO3 i inne związki azotu. Początkującym zdecydowanie łatwiej wystartować z roślinami. Wiele da się utrzymać bez specjalnego światła i drogiego nawożenia. Leć do sklepu, nakup sobie moczarek. Roślinka kosztuje grosze, utrzymasz ją bez problemu na każdym świetle, a dodatkowo pochłania ona ogromne ilości związków azotu z którymi masz problem.

 

Sztuczne rośliny to same kłopoty. Ryby mogą się o nie ranić. Nie pochłaniają szkodliwych związków, wprost przeciwnie - nie wiadomo co mogą takie sztucznie malowane rośliny z tworzywa sztucznego wypuszczać do wody.

wyslalem ci wiadomość na pw ale nie chce mi wyslac nie wiem gdzie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

no3-100

no2-5

Normalnym zjawiskiem jest że przy wykrywalnym/podniesionym poziomie NO2 test na NO3 wychodzi kosmicznie wysoki. Mi to wygląda na niewydolność filtracji, bynajmniej jak na ten czas. Do tego tak jak pisał Atreyu podmiany i szybko rosnące rośliny, na przykład rogatek sztywny (Ceratophyllum demersum) czy na lustro wody pistia rozetkowa (Pistia stratiotes) lub limnobium gąbczaste/pływające (Limnobium spongia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

no3-100

no2-5

Normalnym zjawiskiem jest że przy wykrywalnym/podniesionym poziomie NO2 test na NO3 wychodzi kosmicznie wysoki. Mi to wygląda na niewydolność filtracji, bynajmniej jak na ten czas. Do tego tak jak pisał Atreyu podmiany i szybko rosnące rośliny, na przykład rogatek sztywny (Ceratophyllum demersum) czy na lustro wody pistia rozetkowa (Pistia stratiotes) lub limnobium gąbczaste/pływające (Limnobium spongia).

a czy z tego sklepu mógłbyś mi coś wybrać i w jakiej ilosci każda jak coś będę wdzięczny

http://www.seapets.co.uk/products/aquar ... ants-live/

jakie na tył

jakie na środek

i na przód

oczywiście najłatwiejsze w uprawie światlo mam T8 20W

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw duża podmiana, później mniejsze, później normalne. Akwarium powinno dojrzeć za jakiś czas samo, zbicie amoniaku teram ma na celu polepszenie warunków bytowych dla tej rybki którą tam masz.

 

Z roślinami, popełniłeś bardzo dużą wtopę. Pochłaniają one ogromne ilości NO3 i inne związki azotu. Początkującym zdecydowanie łatwiej wystartować z roślinami. Wiele da się utrzymać bez specjalnego światła i drogiego nawożenia. Leć do sklepu, nakup sobie moczarek. Roślinka kosztuje grosze, utrzymasz ją bez problemu na każdym świetle, a dodatkowo pochłania ona ogromne ilości związków azotu z którymi masz problem.

 

dzisiaj kupiłem 3 moczarki(EGERIA DENSA)więcej nie mieli , kupiłem jeszcze ANUBIAS NANA na skałce wulkanicznej

jutro pojade do innego sklepu i kupie jeszcze z 2 sztuki tych moczarek

wypisałem sobie takie rośliny ale nic więcej nie było

takie sobie znalazłem sprawdz czy są ok do mojego podłoża

BACOPA MONIERI

BACOPA AMPLEXICAULIS

CERATOPHYLUM DEMERSUM

CERATOPTERIS CORNUTA

CLADOPHORA AEGAGROPHILA

CRYPTOCORYNE WILISI

LIMNOPHILA SESSILIFLORA

może były ale w sklepie pisze tylko 3za 7f i jak mu pokazałem kartke to zrobił oczy i tyle oni nazw nie znają t....y :x

dlatego znalazlem sklep internetowy i bede na nim zamawiał ale po świętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...