Skocz do zawartości

woda


notokey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwa 54 litry. Wlewam ok. 10 litrów. Oczywiście woda odstana ( próbowałam po jednym dniu i po tygodniu ale i tak jest to samo). Mam 5 kirysków, chwilowo 4 małe mieczyki. Kupiłam 1 roślinkę, ale jak pisałam w innym temacie roślinka wypływa. Filtr oczywiście chodzi cały czas, w sumie chodzą dwa + napowietrzacz. Nie wiem niestety jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 2 lata. W tym czasie zmieniła się troszkę obsada. To co wlewam to zoolek chloramina. Tylko to pomaga. Pan w sklepie to polecił. Rybkom nic nie jest.

 

Początkowo było dobrze. Od roku zaczęło się robić strasznie. Próbowałam bez chemii. Nic nie pomagało. Dopiero chemia załatwia sprawe. Woda jest ładna, ale tylko do podmiany. Po podmianie problem wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia nie załatwiła sprawy, tylko ją pogorszyła bo jak widzisz problem wraca. Tak robi wielu początkujących. Chemia zabija objaw - czyli pierwotniaki i pogłębia przy tym przyczynę, zabija bakterie nitryfikacyjne i zaburza sytuację biologiczną w baniaku.

 

Już to nie raz pisałem, ale napiszę jeszcze raz.

Do kryształowej wody wystarczy:

- Odpowiednia opieka nad akwarium [odpowiednie podmiany, odpowiednio często, na odpowiednią wodę, brak chemikaliów itd. - zapoznaj się dobrze z tym tematem.

- Odpowiednio dobrana obsada [ta niestety nie jest...] i nie przekarmianie ryb.

- Odpowiednio dobrana filtracja działająca 24/7. Odpowiednie dbanie o wkłady filtracyjne, czyszczenie ich niezbyt często i niezbyt rzadko, w odpowiedniej wodzie itd.

 

Jak te 3 warunki będą spełnione, to gwarantuje Ci i ręczę posadą że woda będzie super jakości. Tylko akwarium musi dojrzeć.

Z tą chemią to trochę strzał w kolano. Zmętnienie zwykle samo znika po kilku dniach, gdy parametry się stabilizują. Po wlaniu chemii sytuacja biologiczna się pogarsza, później ryby zaczynają dziwnie się zachowywać, chorować/umierać, problemy powracają po paru dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...