Skocz do zawartości

Obsada akwarium 54l


JakPla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Akwarium zostało zalane 2 tygodnie temu, więc najwyższa pora zacząć się zastanawiać i rozglądać za obsadą. Czytałem już kilka tematów związanych z obsadą takich zbiorników, lecz jakoś żadna za bardzo nie przypadła mi do gustu. Zakładając ten temat chciałbym nie tylko tego abyście skomentowali moją propozycje obsady i ją skorygowali, ale też udzielili kilku wskazówek dotyczących hodowli niektórych gatunków(liczę tu na prywatne doświadczenia hodowców, a nie na wiedzę czysto książkową)

 

Dobrze. Może zaczniemy od podania paru ważnych informacji które mogą nam pomóc.

 

Obsada roślinna:

1xEchinodorus Paul Klocker

1xEchinodorus Green Hormani

1xCruptocoryna wendetii

1xCruptocoryna becetti

1xNużaniec spiralny

14xCabomba caroliniana

 

Sprzęt:

Filtr-Aquael PATmini 4W 400l/h

Grzałka-Aquael AQn75

Napowietrzacz-Aquael APR150

Oświetlenie- 1x11W 8000K + 1x11W 6500K na modułach Aqael EcoLight

 

Parametry wody na 14.04.2011 mierzone paskami JBL 5in1:

pH-7,6

KH-10

GH->14

NO2-0

NO3-25

 

Do całości dołączam jeszcze zdjęcie wykonane kilka dni po zalaniu.

post-8533-13685163558816_thumb.jpg

 

Jak zastanawiałem się nad obsadą do głowy przyszedł mi taki schemat:

 

Gatunek dominujący- myślałem tu o jakiejś małej pielęgnicy np: 1+1 Ramireza, 1+2 Kakadu lub Agazia(co do tego ostatniego gatunku mam najmniejsze wiadomości i nie wiem w jakiej ilości się go hoduje). Liczę na wasze rady który z tych gatunków wybrać, i jakie miał bym z nim problemy.

 

Stadko małych rybek- no tutaj sprawa jest dość prosta 10-14 Neonów innesa albo 2-3 charemy Gupika Endlera

 

Ekipa sprzątająca- tutaj zaczyna się problem w większości przypadków polecacie Otoski, albo Kiryski które za bardzo mi się nie podobają wolał bym Kiryśnika albo Zbrojnika niebieskiego, ale na te gatunki mam niestety za mały zbiornik :( czekam tu na wasze propozycje.

 

Coś na ożywienie kolorów- w jednym z sklepów zoologicznych spotkałem się z bardzo ciekawą i ładną odmianą Platki. Samce miały weloniaste ogony zakończone podobnie jak u mieczyków. O platkach myślałem w ilości 1+2

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc, czekam na wasze wypowiedzi i propozycje. Bardzo był bym wdzięczny za informacje dotyczące pielęgniczek od ludzi którzy zetchneli się z ich hodowlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy paskowe, prawda? Kup kropelkowe-z paskowymi nigdy nie wiesz czy informacje są wiarygodne czy nie. Mi np. ciągle pokazywał 14 kH, po kropelkowych okazało się że jest coś koło 3.

 

Kakadu bym nie brała. Lepiej hodować je w 1+3 a tu już trochę za mała powierzchnia dna. Ale Agasizzy czy Ramirezy to spokojnie. Ja bym wzieła Agasizzę.

 

Czy koniecznie neony? To tak popularne ryby że aż mdłe. Może jakieś ciekawe Microrasbory? Jak Inneski to 13-15 sztuk.

Jak wolisz Endlerki to harem 1+3. Rybki i tak się rozmnożą więc nie ma co kupować więcej. Może być też stado 13-15 sztuk samych samców.

 

Istnieją gatunki zbrojników rosnące do 3-4cm ale w Polsce raczej ich nie kupisz. Może przylgi chińskie?

 

Platek już według mnie nie wciskaj tam. Akwarium małe i będzie ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...