Skocz do zawartości

plany na 475L -jaki filterek?


misiek60634
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje zalozyc nowy zbiornik. Chodzi mi po glowie 475 litrow i chce miec wszystko ladnie zaplanowane Jaki filtr zakupic? Najlepiej jakis kubelek. Obecnie mam Fluval 205 W 200L jestem z niego bardzo zadowolony. Mysle go zatrzymac i uzyc do filtracji biologicznej. Mpze dokupic np.Fluval 405 badz FX5? Jakies inne propozycje?

Mieszkam za oceanem i niestety nie ma tu nic z produktow JBL tak abym mogl dorzucic do listy. W wiekszosci co widze na sklepowych polkach to Eheim i Fluval.

 

Z gory dzieki za propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Unimaxa700,tak jak kolega wyżej zaproponował.Sam posiadam 500-setkę i te wszystkie tetry ,fluvale do pięt mu nie dorastają.

A tak spytam z ciekawości, czy miałeś w domu tetry, fluvale, albo jakieś bardziej renomowane JBL-e albo Eheimy? Tak w ramach porównania. ;)

 

Do autora tematu. A może by tak sump? Taniej, wydajniej, co prawda masa roboty, ale zawsze to jakaś alternatywa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Unimaxa700,tak jak kolega wyżej zaproponował.Sam posiadam 500-setkę i te wszystkie tetry ,fluvale do pięt mu nie dorastają.

A tak spytam z ciekawości, czy miałeś w domu tetry, fluvale, albo jakieś bardziej renomowane JBL-e albo Eheimy? Tak w ramach porównania. ;)

 

Do autora tematu. A może by tak sump? Taniej, wydajniej, co prawda masa roboty, ale zawsze to jakaś alternatywa. ;)[/

quote]

Właśnie gdybym nie miał to bym się nie wypowiadał..a tak, mam poparte doświadczeniem swoje zdanie z którym nie każdy musi się zgadzać. ;) Nie ujmuję nic Ehejmowi bo to klasa sama w sobie,ale Tetrze i Fluvalom serdecznie dziękuję.

Tak dla ciekawości przytoczę fakt ż w tetrach duuuża część filtrowanej wody śmiga sobie między obudową a koszami po najmniejszej lini oporu.Kto nie wierzy niech sobie spradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Unimaxa700,tak jak kolega wyżej zaproponował.Sam posiadam 500-setkę i te wszystkie tetry ,fluvale do pięt mu nie dorastają.

A tak spytam z ciekawości, czy miałeś w domu tetry, fluvale, albo jakieś bardziej renomowane JBL-e albo Eheimy? Tak w ramach porównania. ;)

 

Do autora tematu. A może by tak sump? Taniej, wydajniej, co prawda masa roboty, ale zawsze to jakaś alternatywa. ;)[/

quote]

Właśnie gdybym nie miał to bym się nie wypowiadał..a tak, mam poparte doświadczeniem swoje zdanie z którym nie każdy musi się zgadzać. ;) Nie ujmuję nic Ehejmowi bo to klasa sama w sobie,ale Tetrze i Fluvalom serdecznie dziękuję.

Tak dla ciekawości przytoczę fakt ż w tetrach duuuża część filtrowanej wody śmiga sobie między obudową a koszami po najmniejszej lini oporu.Kto nie wierzy niech sobie spradzi ;)

Dlaczego mowisz ze Fluval zly? Mam model 205 w 200L i dobrze mu idzie. Zadnych wyciekow i innych niemilych niespodzianek. Wiem ze Eheim lepszy jak Fluval, jednakze na obecna chwile mam budzet bardzo ograniczony a Eheim jest prawie o 40% drozszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...