Skocz do zawartości

neonki a gupiki


Uuups_xD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni wpuściłam do swojego akwarium kilka neonek, co zauwazyłam bardzo atakują je gupiki co było dla mnie dość abstrakcyjne... tym bardziej, ze reszta moich ryb normalnie je akceptuje.

A co jest najdziwniejsze, jedna neonka padła, gdy ją obejżałam okazało się ze jest poskubana...

Co moze być tego przyczyną? i dlaczego gupiki tak na nie reaguja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu na forum oglądałem zdjęcia baniaka gdzie bocja wcina neonka :shock:

Tak masz rację, to na temacie kolegi z 500l.

Bardzo możliwe, że to bocja.

Nalegam o filmik z atakiem gupików na neonka, bo nie chcę za bardzo w to wierzyć.

 

PS. Zła obsada.

Załóż temat w dziale obsady i ktoś pomoże Ci w doborze dobrej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę inna sytuacja, bo przecież gupiki jedzą nawet swoje młode, więc mogły atakować inne rybki 2 cm traktując je jako pokarm.

Masz rację tylko dziwi mnie dlaczego samiec mieczyka ma ponad 10 cm i samiczki nie atakowały. No nic nie zbadane są wyroki Boskie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obsadę nie narzekam, nie zamierzam jej zmieniać, poprostu raczej nie bedzie neonek i tyle. Co pewnie bocja Ci nie odpowiada...

Dla mojej przyjemności to możesz tam nawet rekina trzymać.

Mi chodzi o dobro rybek i o to, żeby żyły w godziwych warunkach, no ale zawsze trafi się jeden taki jak Ty, który jak małe dziecko chce i tyle.

Najpierw piszesz o pomoc to Ci radzimy, no ale jak piszemy coś co Ci nie pasuje to od razu ofoszony sprzeciwiasz się, bo Ty wiesz najlepiej.

Skoro wiesz lepiej od wszystkich to co po piszesz?

 

Ja spotkałem się z sytuacją kiedy zdechłą rybkę właśnie glonojad wcinał. Ponoć one tak robią, tak słyszałem.

Tak to jest częsta sytuacja ;)

Często zdechniętymi rybami zajmują się glonojady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samo podejście do akwarystki powinni Cię zamknąć.

Co ty ryby uważasz za małpki w cyrku, które mają tam być byle jakie byle w jakich proporcjach, bo Tobie się podoba?

Jeśli masz takie zdanie o tym forum, że ktoś Ci doradzi welonki do akwarium to skąd wiesz, że teraz Ci dobrze doradzą w tej sprawie?

Sam się gubisz w swoich słowach.

 

Szkoda się denerwować, ale podejdę do tego inaczej.

Twoim problemem może być źle dobrana obsada i to może być przyczyna ataków na ryby.

Niby akwarium 200l, ale też takie mam i wiem, że ryby się w nim mogą pobić w nim.

 

Zastanów się nad tym co Ci powiedziałem, bo można dobrać ryby, aby ładnie wyglądały i żyły w zgodzie i w dobrych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajesz mu mięso?

:shock::lol:

 

Co do ataków gupików na neonki, to, heh, pierwsze słyszę. Sama mam gupiki, a kiedyś także z nimi te wielebne neonki (ah, te błędy młodego akwarysty :roll: ) i jakoś gupiki nic nie robiły neonkom. Przecież gupiki to spokojne (aroganckie jednak !), towarzyskie rybki. Radziłabym jeszcze raz sprawdzić obsadę - założycielce tematu i przedmówcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki eliminować słabszych? I do tego molinezje?

Nie wiem może nie masz samiczek gupików, albo masz małe akwarium.

Ciężko jest w to uwierzyć, bo gupiki naprawdę są spokojnymi i zawsze zajmują się sobą, nie innymi rybami a co dopiero myśleć o atakach.

Możliwe, że macie za dużo rybek w akwariach i jest im ciasno dlatego rzucają się na inne rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Akwarium 60 l, 4 molinezje, dwa gupiki (było 6), 3 neonki (było 6), więc chyba nie jest przerybione. Czytałam tu na stronie że te gatunki żyją z sobą w zgodzie, a umnie nie :(.To znaczy molinezje i neonki nic sonie nie robią.

Przerybienie, a źle dobrane ryby to nie to samo.

 

Molki rosną za duże, skarłowacieją. Samiczki dorastają nawet do 12-13cm, ostatnio nawet na forum mieliśmy zdjęcia 11cm sztuki, więc na własne oczy możesz zobaczyć jak wielkie to rybki.

To 1/3 boku Twojego akwarium...

 

Gupiki ok, jak nie chcesz żeby interesowały się innymi rybkami to hoduj je w haremach. Neonek dokup, rybki stadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Akwarium 60 l, 4 molinezje, dwa gupiki (było 6), 3 neonki (było 6), więc chyba nie jest przerybione. Czytałam tu na stronie że te gatunki żyją z sobą w zgodzie, a umnie nie :(.To znaczy molinezje i neonki nic sonie nie robią.

Ryby jak ludzie.... każda ma odmienny charakter... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...