Skocz do zawartości

Nowa szafka pod zbiornik


misiek60634
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji ze moja pierwsza szafka (made in china) rozpada sie, planuje zbudowanie nowej. Szwagier stolarz wiec powinno byc latwo. Jednakze zastanawia mnie kilka rzeczy. Bardzo mnie kreci przesiadka z 200L na moze 300 czy nawet 385. Myslicie ze 200L nie bedzie wygladalo na szafce zbudowanej pod 2 razy wiekszy zbiornik? Czy do mojego obecnego fluval 205 moge np dorzucic fluval 405 tak aby sprawnie filtrowaly wode w 385 litrach? Na razie nie stac mnie na przesiadke ale jak buduje szafke to moze juz jakas z planami na przyszlosc.

 

Wszelkie opinie i porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podaj jej wymiary a najlepiej zdjęcie,kto wie jak wygląda szafka na

której masz obecnie 200l?Sam mam 60l na szafce gdzie spokojnie mógłbym

postawić co najmniej 450l na Twojej nie wiadomo.:D:

Jednak jako stolarz nie polecam nikomu składańca na dwa razy to nie

koniecznie może się sprawdzić,płyta wiórowa jest tak tania że lepiej mieć gwarancję

i postawić na nowej szafce z nowej płyty.Choć nie wykluczam że niektórych elementów

(płycin) możesz użyć jak odpowiednio dobierzesz koloryt okleiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka w 75% gotowa. Zostalo jeszcze dorobic dzwiczki i jeszcze ja raz pomalowac.

Glowna konstrukcja szafki zostala wykonana ze drewnianych belek 4x8cm ktore zostaly sklejone a nastepnie skrecone. Na lewej o prawej scianie wstawione kratrownice. Blat szafki grubosci 30mm wykonany z desek cedrowych.

 

Jak znajde kabel do aparatu to wstawie jakies fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no widać że sporo pracy w nią włożyłeś ładnie wygląda

jeszcze pewnie kilka muśnięć papierkiem,malowanko i szafeczka jak ta lala

Nie znam wymiarów Twojego baniaczka i nie muszę myślę że budując szafkę wziąłeś pod

uwagę wymiary dna,jak dla mnie wytrzyma 400l może nawet więcej

oj żebyś z jakich płytek Juvel buduje szafki i wytrzymują 600l spokojnie.

Duży plus.Życzę efektownej aranżacji zbiornika.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no widać że sporo pracy w nią włożyłeś ładnie wygląda

jeszcze pewnie kilka muśnięć papierkiem,malowanko i szafeczka jak ta lala

Nie znam wymiarów Twojego baniaczka i nie muszę myślę że budując szafkę wziąłeś pod

uwagę wymiary dna,jak dla mnie wytrzyma 400l może nawet więcej

oj żebyś z jakich płytek Juvel buduje szafki i wytrzymują 600l spokojnie.

Duży plus.Życzę efektownej aranżacji zbiornika.Pozdrawiam.

Dzieki,

 

Na obecna chwile postawie tam zbiornik 200L. Jednakze chodzi mi po glowie 475 badz 570L (sa na przecenie w sklepie) a i wymiarowo na te szafke wejda. Oby tylko wytrzymala. No i jeszcze podpis zony LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam a ja aby nie zakładać nowego wątku mam pytanie zrobiłem sobie szafkę pod akwarium 150x40cm akwarium które na niej stanęło to 375L niby wszystko jest ok chyba zdała test skoro się nie złożyła ale zaczęły nachodzić mnie obawy czy ta konstrukcja aby na pewno wytrzyma takie obciążenie dojdzie przecież jeszcze piasek kamienie itp.szafka ma pełne plecy 3 podpory które docelowo po zamontowaniu drzwiczek spełnią rolę zamykanej szafki no i metalowe nogi jako podpory po bokach które nie spełniły swojej roli zwykła tandeta ponieważ rozsuwany plastykowy gwint nie jest w stanie wytrzymać jakiegokolwiek większego obciążenia dlatego po bokach tymczasowo wstawiłem podwójne podpory z płyty 18mm co prawda zauważyłem że akwarium nie wywarło na nie jakiegoś większego nacisku który raczej skupił się na podporach w środkowej części i tylnej science ale obawy zaświtały...tym bardziej że zauważyłem że dzięki krzywej podłodze akwarium jest pochylone do przodu o około 2cm jak myślicie czy taka konstrukcja spełni swoją rolę?

http://img90.imageshack.us/img90/4120/20110613536.jpg

http://img828.imageshack.us/img828/6320/20110613537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...