Skocz do zawartości

FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY HW 302 do 54L


brud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup filtra zewnętrznego ale nie kaskady i tu moje pytanie czy ten filtr nie będzie przy duży do mojego akwa 54l.

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-wklad ... 30057.html

obsada to

neon innesa 10szt

kirysek panda 6szt

krewetki RC 10szt

Akwarium mam mocno zarośnięte i obecny filtr nie wyrabia tj.fan 1 plus

Czy ktoś posiada taki filtr w podobnym litrażu i jak on się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mocy też da radę określić ;)

Nie, ponieważ te silniki mają dużą moc, a niską wydajność. W markowych kubłach przy tej mocy przepływ jest dużo większy. Rzeczywisty przepływ tego HW to max ok 600l/h.

a że nie ma regulacji to nie wiedziałem bo chińszczyzny nie polecam kupować

Mam taki filtr i polecam. Nie znajdziesz nic lepszego za 120zł.

W tej cenie masz FZN3. Do swojego baniaka mogłem kupić tą kaskadę, lub chiński kubeł. Kubeł ze względu na ponad 3x większą ilość mediów filtracyjnych sprawdził się lepiej.

 

Co nie zmienia faktu że do tak małego baniaka się niestety nie nadaje. Dlatego polecam FZN2, która z dużym zapasem wystarczy, lub przy większym funduszu nawet minikani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał bym wybrać FZN3 a ten kubeł wybrałbym FZN3 dlaczego a dlatego że do FZN3 silnik i wszystkie części z którego się składa kupię bez problemu prawie wszędzie. No chyba że by mi ktoś ze znajomych polecił taki filtr ale że się przejechałem na chińskiej kaskadzie to nigdy nic chińskiego nie kupię najwyżej w restauracji coś zjem. Teraz mam w krewetkarium FZN1 i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 170l mając budżet do 120zł kupiłbyś FZN3 zamiast HW? ;)

Twój wybór, samej kaskady bym nie użył w tym litrażu. Ja taki filtr mam, kaskadę Aquaela też mam więc mogę się wypowiedzieć z doświadczenia. Nic się nie psuje, wszystko chodzi cichutko, różnicy w rachunkach za prąd nie widzę. Nie wszystko co chińskie jest "be". ;)

 

Nie porównuj kaskady do kubła, bo to inna klasa wydajności.

Jakby już porównać HW do markowych kubłów to gdy coś się zepsuje można... kupić sobie dwa nowe i tak wyjdzie taniej niż coś markowego. To alternatywa dla osób które mają mały budżet i chcą oszczędzić. Szczególnie że nie jest to awaryjny filtr. ;)

 

PS: Chyba schodzimy z tematu "filtr do 54l". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...