Skocz do zawartości

[63L] ogólne, co dodać


NaZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na forum wiec proszę o wyrozumiałość.

W moim baniaczku aktualnie pływa:

1+1 pielęgniczki ramireza

samica prętnika karłowatego (była para ale niestety pewnej nocy po walce samiec padł a samica jest mocno poturbowana i boje się że długo nie pociągnie)

8 neonków czerwonych

5 kirysków pand

 

No i teraz moje pytanie. Czy mógłbym coś tu dodać, czy lepiej zostawić tak jak jest ? A jeśli dodac to co ? Propozycje miel widziane :)

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powinieneś zrobić?

 

- Oddać samiczkę prętnika.

- Dokupić pandę, lub nawet dwie. :P

- Dokupić neonów do 10-13 sztuk. Zaraz się podniosą głosy że taki baniak dla neona czerwonego mały, ale skoro już masz je w baniaku to nie warto oddawać ich do sklepu bo u Ciebie nie będą miały tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale walka była ewidentnie jedynie między prętnikami. No ale co jak co niemam co sie kłucić z doświadczeniem ;), mądrzejszczy nie jestem.

A jest jakaś opcja na rybki ciut większe od neonow, czy to raczej juz inne odpadają ?

Może Bojownika bo raczej nie powinien być agresywny wobec innych rybek które masz albo jakiś harem gupika (chociaż szybko się rozmnaża),albo powiedz jakie jeszcze rybki Ci się podobają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oddałem ramirezki i prętnika. Dodałem 2 tetry "color", tak więc teraz to wygląda tak:

- 8 neonków

- 2 tetry color

- 5 pandek

 

No więc, drogie bravo, cóż mógłbym do tego dodać ?

Myślałem o haremie prętnika z jakimś ciekawym ubarwieniem (żółtym np.) a może bojownik ? A może jednak tetr do np. 5 i nic więcej ? Ratujcie :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetra color to żałobniczka kolorowa :roll: .

Co do obsady jest teraz dobra i lepiej nie zaśmiecać. Nie polecam bojownika do tetr, bo się zagryzą. No a skoro oddałeś prętnika to po co go kupujesz od nowa :zamieszany: ? Nie pojmuję :| .

Po co pchać na siłę ryby do akwarium? Lepiej żeby było nadto miejsca niż by go było brak.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...