Skocz do zawartości

Pyszczaki Soulosa w 126l


Pyszczak12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar założyć MALAWI z pyszczakami soulosa i mam parę pytań;

1.Czy mogą być w tym litrażu

2.Ile samic i ile samców

3.Czy skałki muszą być sklejone silikonem

4.Czym je karmić

5.Jakie PH

6.Jaka temp

7.Czy łatwo się rozmnażają

8.Czy muszą być rośliny

9.Jakie inne pyszczaki mogę tu wpuścić

10.Czy tło strukturalne jest konieczne

11. I czy ten filtr wystarczy http://allegro.pl/filtr-aquael-minikani ... 63853.html

12.Czy mogę zamontować oświetlenie nocne 6 LED (niebieskie)

Jeśli coś jest tak jak być powinno to sory ale jestem nowy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar założyć MALAWI z pyszczakami soulosa i mam parę pytań;

1.Czy mogą być w tym litrażu :arrow: mogą

2.Ile samic i ile samców :arrow: jeden samiec i 3 samice (1+3)

3.Czy skałki muszą być sklejone silikonem :arrow: nie muszą wystarczy mata pod piachem lub styropian

4.Czym je karmić :arrow: pokarmami dla pielęgnic i malawi

5.Jakie PH :arrow: od 8 do 9

6.Jaka temp :arrow: od 25 do 28 stopni

7.Czy łatwo się rozmnażają :arrow: jeśli mają sporo kryjówek rozmnażają się nadzwyczaj łatwo

8.Czy muszą być rośliny :arrow: rośliny nie są konieczne

9.Jakie inne pyszczaki mogę tu wpuścić :arrow: nie możesz wpuścić już żadnych pyszczaków bo litraż jest zbyt mały najwyżej 1+5 saulosi nie 1+3

10.Czy tło strukturalne jest konieczne :arrow: nie jest konieczne ale wzbogaca wystrój akwarium

11. I czy ten filtr wystarczy http://allegro.pl/filtr-aquael-minikani ... 63853.html :arrow: filtr mini kani wystarczy do tego akwarium

12.Czy mogę zamontować oświetlenie nocne 6 LED (niebieskie) :arrow: oczywiście że możesz ale dzienne także jest konieczne

Jeśli coś jest tak jak być powinno to sory ale jestem nowy:))

 

Wszystko ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na styropian ustawiasz kamienie (najlepiej wapienie podniosą PH )nic nie wbijaj następnie sypiesz piasek

filtr jeśli mogę zaproponować to JBL e900 na filtr biologiczny , na wlot prefiltr z gąbki,musisz pomyśleć nad filtrem wewnętrznym na mechanika , przepływ około 1200-1500 l/h przydławić zawsze możesz, lepszy większy przepływ jak mniejszy ,pyski strasznie brudzą , poprawisz cyrkulację wody ,tło wewnętrzne zabierze ci miejsce w baniaku a litraż mały pomyśl nad tłem zewnętrznym ,kup testy

pozdrawiam

 

Edit:

a i jeszcze jedno pytanko czym się różnią te soulosa żółte od niebieskich i jak odróżnić płeć

a czy jak postawie te skałki na styropian i jak je podkopią to się nie zawali

 

Atreyu: Edytuj posty. Zdania zaczynaj wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawisz skałki na styropianie , i będą stały stabilnie ,to nawet jeśli pyski podkopią to kamulce się nie przewrócą. Nie ustawiaj dziwnych konstukcj bo to wygląda nienaturalnie , Do takiego litrażu powinno ci wystarczyć jakieś trzy fajne kamienie. Żółte od niebieskich różnią się płcią , Najlepiej będzie jak sobie poczytasz o pyskach , w necie jest tego dużo trzeba poszukac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak najbardziej.

2.1+3

3.Nie nie muszą być

4.Zaczynając od płatkowanych kończąc na mrożonym ;)

5.ok. 7,6 do 8,8.

6.24-28 C.

7.Jeśli zapewnisz im dobre warunki to będzie ok.

8.Nie nie muszą być

9.JA bym proponował tylko ten gatunek

10.Nie nie musi być strukturalne, ale ładnie wygląda ;)

11.Link nie działa

12.Lepiej dać spokój rybom w nocy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie są saulosi ten co kopie w tej grocie jest samcem ;) Samce saulosi są nie niebieskie ale wybarwiają się gdy robią się coraz starsze a gdy jeden samiec jest zdominowany przez drugiego samca ten może zatracić barwę i stać się żółtym jak samice. Także samca można poznać po atrapie jajowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...