Skocz do zawartości

Akwarium kotnikowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ile najlepiej kupić litrów by małe sie nie męczyły? Mam to na myśli- chce kupić akwarium kotnikowe do moich 54l, wiecie-na przyszłość na ikre neonów lub narybek gupikow.(zależy co tam 1 sie urodzi lub wykluje. ) jaki litraż nalepiej, na ten czas kiedy będą dorastały zanim je wpuszcze do ogólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile najlepiej kupić litrów by małe sie nie męczyły? Mam to na myśli- chce kupić akwarium kotnikowe do moich 54l, wiecie-na przyszłość na ikre neonów lub narybek gupikow.(zależy co tam 1 sie urodzi lub wykluje. ) jaki litraż nalepiej, na ten czas kiedy będą dorastały zanim je wpuszcze do ogólnego?

Szczerze? to te 54l co posiadasz nadaje się na zbiornik tarliskowy dla neonów albo na odchów gupików bo jeśli już masz kupować 25l-30l oczywiście z potrzebnym osprzętem jak Ci napisali koledzy to już zainwestuj w konkretniejszy w litrażu zbiornik bo to jest zakup na długi termin.A teraz do sprawy przekładanie ikry neonów do innego zbiornika nieefektywne i pozbawione sensu(do przygotowanego zbiornika tarliskowego z rusztem wpuszczamy tarlaki,które po tarle odławiamy).

Jeśli chodzi o gupiki dobrze prowadzane samice wydają potomstwo co 3-4 tygodnie zależnie od wieku nawet do 100szt.narybku,który przez pierwsze 3 tygodnie może być trzymany w większym zagęszczeniu na litr ale po tym okresie by wyhodować zdrowe ,dorodne gupiki najlepiej je trzymać w obsadzie 1szt na litr wody.(To moja odpowiedź wyłącznie z praktyki z uwzględnieniem jakości i kondycji wyhodowanych rybek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...